Aktualności
Renata Szwed nową dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej
2023-10-03

Prezydent Michał Litwiniuk i Naczelnik Wydziału Edukacji Kultury i Sportu dr Stanisław Romanowski przedstawili dziś oficjalnie zespołowi Miejskiej Biblioteki Publiczna nowo powołaną dyrektor - Panią Renatę Szwed.

Pani Renata Szwed jest bialczanką, absolwentką politologii ze specjalnością: administracja i samorząd terytorialny na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pani Renata ukończyła również studia podyplomowe na Uniwersytecie Warszawskim z zakresu samorządu terytorialnego i rozwoju lokalnego, a w Szkole Głównej Handlowej – studia menadżerskie oraz public relations. Pani Renata jest również aboslwentką studiów podyplomowych z zakresu zarządzania kulturą na Polskiej Akademii Nauk.

Nowa Pani dyrektor ma duże doświadczenie w pracy w samorządzie. W latach 2009-2014 była dyrektorem gabinetu prezydenta i jednocześnie rzecznikiem prasowym w Urzędzie Miasta Biała Podlaska. W latach 2015 – 2017 pracowała jako specjalista ds. pozyskiwania środków zewnętrznych w Bialskim Centrum Kultury. Od 2017 roku do 2023 roku związana była ze Stowarzyszeniem „Wspólny Świat, w którym odpowiadała m.in. za pozyskiwanie środków zewnętrznych na działania inwestycyjne jak również działania w sferze szkoleń, działań rozwojowych, akcji społecznych i kulturalnych.

Pani Renacie Szwed życzymy sukcesów w pracy na stanowisku dyrektora Miejskiej Biblioteki Publicznej.

Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.