Aktualności
Ułatwienia wyborcze dla osób z niepełnosprawnościami
2023-10-05

Prezydent miasta Michał Litwiniuk informuje, że w związku z zarządzonymi na dzień 15.10.2023 r. wyborami do Sejmu i Senatu RP, podjął decyzję o pomocy wyborcom z niepełnosprawnością w dotarciu do lokali wyborczych w dniu głosowania.

Mieszkańcy Białej Podlaskiej o znacznym stopniu niepełnosprawności mogą skorzystać z bezpłatnego transportu z miejsca zamieszkania, pod którym są ujęci w spisie wyborców, do lokalu wyborczego właściwego dla danego obwodu głosowania.

Wyborcy, którego stan zdrowia nie pozwala na samodzielną podróż, może towarzyszyć opiekun.

Zamiar skorzystania z transportu zainteresowani wyborcy zgłosić mogą:
- telefonicznie dzwoniąc na nr 83 341 68 35,
- w formie elektronicznej e-mail: maciej.oleksiuk@bialapodlaska.pl
najpóźniej do dnia 10.10.2023 r. do godz. 10.00.

W zgłoszeniu należy podać nazwisko i imię (imiona), oznaczenie miejsca zamieszkania, wskazanie, czy wyborca ma zamiar skorzystać z transportu powrotnego oraz numer telefonu.

Wyborcy, którzy zgłoszą taki zamiar, zostaną telefonicznie powiadomieni w dniu 13.10.2023 r. o godzinie transportu do lokalu wyborczego w dniu wyborów.

Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.