Aktualności
Lekkoatletyczne święto w mieście. Zobacz program imprezy
2015-06-24

Najlepsi lekkoatleci przyjadą do Białej Podlaskiej. W grodzie nad Krzną odbędą się 69. Mistrzostwa Polski Juniorów w Lekkiej Atletyce. Od 28 do 30 czerwca sportowcy rywalizować będą na stadionie AWF przy ul. Akademickiej 2. Impreza towarzyszy Dniom Białej Podlaskiej.

Aby zobaczyć rywalizację sportowców nie trzeba kupować biletów. Na wszystkie konkurencję lekkoatletycznych zmagań jest wstęp wolny. Pierwszego dnia zawody rozpoczną się o godzinie 11.00. Na godzinę 15.45 zaplanowano uroczyste otwarcie. Następnego dnia start już o godzinie 8.00, bo na tę godzinę zaplanowano chód na 10 km. Ostatniego dnia początek o godzinie 9.00. Wtedy rozpocznie konkurs rzutu młotem mężczyzn. 

Zdecydowanie najbardziej rozpoznawanymi gwiazdami zbliżających się mistrzostw będą Ewa Swoboda oraz Konrad Bukowiecki. Nasza sprinterka poprawiła już w tym roku własny rekord kraju juniorek pokonując podczas mityngu w austriackim Sankt Pölten 100 metrów w czasie 11.24. Rezultat ten jest dla zawodniczki z Żor przepustką na seniorskie mistrzostwa świata w Pekinie. W pogoni za wynikiem uprawniającym do startu w stolicy Chińskiej Republiki Ludowej jest Konrad Bukowiecki. Urodzony w 1997 roku mistrz świata juniorów z ubiegłego sezonu znakomicie spisuje się tak w rywalizacji sprzętem seniorskim (już 20.42!) jak i juniorskim. Kulą „szóstką” zawodnik Gwardii Szczytno pchnął 21.42 i jest liderem światowych tabel w kategorii wiekowej U20.

Interesująco zapowiadają się także konkurencje z udziałem polskich zawodników zajmujących wysokie lokaty w europejskich tabelach. Na 800 metrów pobiegnie Mateusz Borkowski, który ze znakomitym czasem 1:47.73 plasuje się na trzeciej pozycji na naszym kontynencie. Zawodnik LKB Rudnik jest także liderem europejskich tabel na dystansie 1500 metrów (3:41.97) ale do mistrzostw nie został zgłoszony do tej konkurencji. W rzucie dyskiem na trzecim miejscu w Europie znajduje się Bartłomiej Stój, który w Białej Podlaskiej wystartuje również w pchnięciu kulą. W gronie kobiet świeżo upieczona rekordzistka Polski juniorek Kamila Przybyła ponownie będzie chciała w skoku o tyczce pokonać poprzeczkę zawieszoną na wysokości ponad 4 metrów. Rekordowy wynik z Bydgoszczy – 4.30 – plasuje zawodniczkę Zawiszy na trzecim miejscu w Europie. W weekend na pozycji liderki europejskich tabel może z kolei umocnić się oszczepniczka Maria Andrejczyk.

POLECAMY TAKŻE: zobacz program minutowy imprezy

Organizatorzy zastrzegają możliwość zmiany programu minutowego. Patronem honorowym mistrzostw jest prezydent Dariusz Stefaniuk. Zmagania współfinansowane są z pieniędzy Urzędu Miasta Biała Podlaska. Przez trzy dni rywalizować będzie blisko 1000 młodych zawodników

Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Utrudnienia w ruchu na ulicy Zamkowej
2022-05-06

W związku z trwającą przebudową ulicy Zamkowej polegającą na budowie ścieżki rowerowej informujemy, że od dnia 9 maja 2022 r. (poniedziałek) na w/w ulicy będzie można napotkać utrudnienia w ruchu...

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.