Aktualności
22. Podlasie Jazz Festival
2023-09-20

Na festiwalu objętym honorowym patronatem prezydenta miasta Michała Litwiniuka gościliśmy m.in. trzech Doktorów Honoris Causa z dziedziny jazzu: Adama Makowicza, Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Włodzimierza Nahornego. Odbył się też historyczny debiut duetu, legend polskiego jazzu: Jana Ptaszyna Wróblewskiego i Włodzimierza Nahornego - należy dodać, że koncert ten będzie pretendował do miana najważniejszego wydarzenia jazzowego 2023 r. w Polsce. Organizatorem tego jakże ważnego międzynarodowego wydarzenia  jest Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe na czele z dyrektorem festiwalu Jarosławem Michalukiem. 

Na festiwalu usłyszeliśmy również wybitnych polskich artystów przebywających od lat w Stanach Zjednoczonych, światowej sławy pianistę - Adama Makowicza i cenioną wokalistkę - Grażynę Auguścik - występujących w najważniejszych salach koncertowych na świecie. Młode pokolenie reprezentowała wokalistka i aktorka teatralna - Adrianna Noszczyk z zespołem.

Koncerty cieszyły się dużym uznaniem publiczności. Kończyły się owacjami na stojąco i wieloma bisami.

Koncerty prowadził dziennikarz radiowej Jedynki - Marcin Kusy

Festiwal zaszczycili swoją obecnością: ceniony warszawski fotografik - Jarosław Wierzbicki -laureat wielu prestiżowych konkursów fotograficznych ogólnopolskich i międzynarodowych oraz uznana warszawska Firma Fonograficzna ForTune, która wydała w ostatnim czasie 2 płyty Jana Ptaszyna Wróblewskiego z nagraniami m.in. z Podlasie Jazz Festiwalu.

Organizator:   Bialskopodlaskie Stowarzyszenie Jazzowe,
Dyrektor festiwalu:   Jarosław Michaluk.

 

 

Pozostałe artykuły

Pokaz sprzętu wojskowego
2024-03-04

6 marca 2024 roku, w godz. 11.00-15.00, w Białej Podlaskiej odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego biorącego udział w ćwiczeniu taktycznym z wojskami NATO pod kryptonimem „DRAGON-24”.

Międzynarodowy Dzień Pisarzy
2024-03-04

W 1984 roku Międzynarodowe Stowarzyszenie Pisarzy - PEN Club założone w drugiej dekadzie XX w. ustanowiło Dzień Pisarza. Obchodzi się je od tego czasu 3 marca. Nazwa PEN Club pochodzi od pierwszych liter angielskich słów: poets, playwrights [poeci, dramatopisarze], essayists [eseiści], novelists [powieściopisarze], tworzących wyraz pen [pióro].

Dzień Promocji Zdrowia
2024-03-04

7 marca r. w godz. 10:00 - 14:00 prezydent miasta Michał Litwiniuk zaprasza na Dzień Promocji Zdrowia w Urzędzie Miasta.

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-03-03

W Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, na uroczystościach miejskich na które zaprosił prezydent Michał Litwiniuk, uczestniczyli przedstawiciele wojska, służb mundurowych, władz...

Otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane"
2024-03-02

Wczoraj w Bialskiej Galerii Fotografii odbyło się uroczyste otwarcie wystawy pt. "Światy Widziane" autorstwa utalentowanego fotografa Andrzeja Grudnia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.