Aktualności
Prapremiera spektaklu Teatru Słowa p.t "Księżna Anna Radziwiłłowa"
2023-08-25

5. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego jest wyjątkowy, bo łączy różne dziedziny sztuki. Dziś na scenie zobaczyliśmy nasz rodzimy Teatr Słowa, który w fenomenalny, pełen humoru i historycznych odniesień sposób ukazał nam postaci władającego niegdysiejszą Białą Książęcą rodu Radziwiłłów - Księcia Karola Stanisława i jego żony Anny z Sanguszków Radziwiłłowej oraz ich syna Michała Kazimierza "Rybeńko".

Dziękujemy za tę piękną lekcję historii z miłosną intrygą w tle. Ogromne brawa należą się scenarzyście sztuki panu Jackowi Danilukowi oraz aktorom: Andrzejowi Antsipence, Danucie Szaniawskiej - pani reżyser - Tadeuszowi Huminowi, Bożenie Jaroszuk-Różyckiej, Wiktorii Kościńskiej, Jerzemu Nowachowiczowi, Faustynie Wojdakowskiej, Lenie Antsipence.

A już jutro zapraszamy na spotkanie z divą polskiej sceny operetkowej - Grażyną Brodzińska, które odbędzie się o godzinie 18:00 w Bialskim Centrum Kultury.

Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.