Aktualności
Będą ulgi za remonty. Centrum może zyskać nowy blask
2015-06-18
Centrum miasta pięknieje z każdym miesiącem, jednak powszechną sytuację jest sąsiedztwo odnowionych kamienic z niewyremontowanymi budynkami. Urząd miasta robi ukłon w kierunku właścicieli tych posesji, oferując ulgę podatkową w zamian za odświeżenie ich wyglądu. 

Uchwała, która zostanie poddana pod głosowanie na najbliższej sesji rady miasta formułuje precyzyjne warunki remontów, które mogą być wynagrodzone zwolnieniem z części podatku od nieruchomości. Ponadto wyraźnie zostają określone granice ścisłego centrum miasta, które zostaną wzięte pod uwagę.

Ulga będzie stanowiła połowę kosztów remontu, jednak nie wyższych niż 50 tys. zł i maksymalnie na 10 lat. Wyraźnie sprecyzowany zostaje również sposób odnowienia budynku, który musi dotyczyć przywrócenia elewacji bądź dachu do stanu pierwotnego. Pod uwagę zostaną też wzięte wymiany okien i drzwi. Uchwała będzie obowiązywała do końca 2018 roku i tylko w tym okresie będzie można wykonać jednorazowy remont. 

– Uchwałę przygotowaliśmy przed wakacjami, bo mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie rozpocznie się renowacja choćby jednej kamienicy. Zdaję sobie sprawę, że na początku nie będzie to duża liczba, ale za kilka lat, będzie już widać zmianę w wyglądzie centrum – wyjaśnia prezydent Dariusz Stefaniuk.

Poprawa wizerunku centrum miasta może przysłużyć się zwiększeniu turystycznej atrakcyjności a co za tym idzie, przyniesie z perspektywy czasu nie tylko profity estetyczne ale również finansowe.

Pozostałe artykuły

Wychowankowie Bialskiego Centrum Kultury kolejny raz odnoszą sukcesy na ogólnopolskich konkursach plastycznych!!!
2023-02-01

Z radością informujemy, że w konkursie zorganizowanym w zeszłym roku, spośród 351 prac nadesłanych z całej Polski grafiki Zuzanny Rudzkiej i Natalii Grzechnik z Pracowni Grafiki...

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.