Aktualności
Będą ulgi za remonty. Centrum może zyskać nowy blask
2015-06-18
Centrum miasta pięknieje z każdym miesiącem, jednak powszechną sytuację jest sąsiedztwo odnowionych kamienic z niewyremontowanymi budynkami. Urząd miasta robi ukłon w kierunku właścicieli tych posesji, oferując ulgę podatkową w zamian za odświeżenie ich wyglądu. 

Uchwała, która zostanie poddana pod głosowanie na najbliższej sesji rady miasta formułuje precyzyjne warunki remontów, które mogą być wynagrodzone zwolnieniem z części podatku od nieruchomości. Ponadto wyraźnie zostają określone granice ścisłego centrum miasta, które zostaną wzięte pod uwagę.

Ulga będzie stanowiła połowę kosztów remontu, jednak nie wyższych niż 50 tys. zł i maksymalnie na 10 lat. Wyraźnie sprecyzowany zostaje również sposób odnowienia budynku, który musi dotyczyć przywrócenia elewacji bądź dachu do stanu pierwotnego. Pod uwagę zostaną też wzięte wymiany okien i drzwi. Uchwała będzie obowiązywała do końca 2018 roku i tylko w tym okresie będzie można wykonać jednorazowy remont. 

– Uchwałę przygotowaliśmy przed wakacjami, bo mam nadzieję, że jeszcze w tym sezonie rozpocznie się renowacja choćby jednej kamienicy. Zdaję sobie sprawę, że na początku nie będzie to duża liczba, ale za kilka lat, będzie już widać zmianę w wyglądzie centrum – wyjaśnia prezydent Dariusz Stefaniuk.

Poprawa wizerunku centrum miasta może przysłużyć się zwiększeniu turystycznej atrakcyjności a co za tym idzie, przyniesie z perspektywy czasu nie tylko profity estetyczne ale również finansowe.

Pozostałe artykuły

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Remont na ul. Podmiejskiej
2022-06-20

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami polegającymi na układaniu warstwy ścieralnej na ulicy Podmiejskiej w Białej Podlaskiej, od dnia 20.06.2022 r. ulica zostanie zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców