Aktualności
Biała Podlaska Rowerową Stolicą Polski !!!
2023-07-06

"Mamy to! Już po raz drugi zdobyliśmy Puchar Rowerowej Stolicy Polski.

Kochani Mistrzowie i Mistrzynie, bialczanie i przyjaciele naszego miasta! Rozpiera mnie duma, radość i wdzięczność.

Jakie to niesamowite uczucie odbierać go w imieniu tysięcy kręcących, ze świadomością, że spośród 62 prezydenckich miast uczestniczących w rywalizacji to Biała Podlaska znów jest najlepsza.

Reprezentowałem Was dziś podczas konferencji w Bydgoszczy we wspaniałym towarzystwie: liderek naszych rowerzystów:
Halszki Kiryły – pierwszego uśmiechu rowerowej Białej, radosnej, energetycznej, inspirującej iskry,
Urszuli Awerczuk - naszej srebrnej medalistki, dziewczyny petardy – drugiej w Polsce wśród pań. Ula przejechała w ciągu 30 dni 6 368,06 km, (średnia dzienna 212 km). Ulu, jesteś wielka!,
Darka Trębickiego, inspektora z Referatu Kultury i Sportu UM i jednego z koordynatorów bialskiej rywalizacji.

Podczas czerwcowej rywalizacji prawie czterokrotnie trafiliśmy na księżyc, a prawie 30 razy okrążyliśmy po równiku Ziemię, przejechawszy 1 141 653,45 km.

Ale najważniejsze jest to, że się złączyliśmy, zintegrowaliśmy, staliśmy się częścią pięknej rowerowej, samorządowej, krajowej rodziny i dziękuję za to wszystkim kręcącym dla Białej Podlaskiej, drugim na podium Puławom z prezydentem Pawłem Majem, Gnieznu i prezydentowi Tomaszowi Budaszowi, a szczególnie sprawcom zamieszania – organizatorom z Bydgoszczy, prezydentowi Rafałowi Bruskiemu i Tomaszowi Dobrowolskiemu.

Jutro puchar stanie na placu Wolności wśród wszystkich autorów naszego wspaniałego zwycięstwa. Pamiętacie o Mistrzowskiej Fecie? Spotykamy się o 17:30 w założeniu Radziwiłłów, by stamtąd ruszyć na świętowanie w centrum naszego miasta.

Dziękuję wszystkim, którzy wybrali jazdę na rowerze jako aktywną formę wypoczynku, tym samym wybraliście zdrowie i ekologię.

To wspaniałe, że w 162 grupach w mieście kręciło aż 5 209 uczestników. Wśród mężczyzn najwięcej wykręcił Łukasz Skolimowski - 4 766,58 km. Cudowny wynik!

Brawa dla naszych fenomenalnych grup, które znalazły się na podium:
1. TKKF Krzna Biała Podlaska – 76 452,65 km,
2. Klub Biegacza Biała Biega – 46 762,94 km,
3. Gmina Biała Podlaska - 43 441,48 km

Dziękuję za aktywność i przygotowanie rajdów rowerowych: grupie TKKF Krzna, GOK Biała Podlaska, Gminie Leśna Podlaska, Małgorzacie Rafał z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, służbom mundurowym: Policji i wojsku, strażakom (OSP Sławacinek Stary), Klubowi Biegacza Biała Biega, żłobkowi, szkołom, przedszkolom oraz miejskim instytucjom i spółkom miejskim, grupom parafialnym, zakładom pracy i instytucjom kultury.

Dziękuję Wam wszystkim!

Wielkie brawa należą się Wojciechowi Chilewiczowi koordynatorowi RSP w Białej Podlaskiej oraz kierownik Referatu Kultury i Sportu - Beacie Demianiuk za nadzór i pomoc w przygotowaniu naszych rowerowych spotkań. To nasz wspólny sukces!

A dziś w Bydgoszczy miałem ogromną przyjemność zaprosić Krzysztofa Fechnera do Białej Podlaskiej. Krzysztof wystartował w najdłuższym ultrakolarskim wyścigu Race Across America i przemierzył Stany Zjednoczone w 11 dni, 8 godzin i 58 minut. Dokonał tego jako trzeci Polak w historii."  - prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk 

 

Pozostałe artykuły

Podziel się swoimi opiniami na temat Budżetu Obywatelskiego
2023-12-01

Zakończyła się VIII edycja Budżetu Obywatelskiego w Białej Podlaskiej. Po raz pierwszy mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli podzielić się swoimi opiniami i sugestiami dotyczącymi Budżetu...

Wystawa twórczości prof. Stanisława Baja - "Świadkowie życia”
2023-11-28

"Świadkowie życia” – to wystawa twórczości prof. Stanisława Baja, którą koniecznie musicie zobaczyć, historia wspaniałego artysty-indywidualisty, urodzonego w nadbużańskich Dołhobrodach, spleciona z biegiem kolejnych lat, gdy obserwując otaczający świat, ludzi, poznawał siebie i wyrażał własne emocje, nie raz poruszając do głębi krytyków.

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie!
2023-11-28

Ruszyła budowa nowego mostu na Krznie! Tuż obok ul. Warszawskiej w stronę rzeki i dalej w stronę ulicy Dalekiej i Koncertowej trwają prace na naszej inwestycji – nowej arterii z nowym mostem na Krznie. Pierwszy sprzęt już pracuje na odcinku bliżej rzeki. Zasadnicza część prac przebiegnie w przyszłym roku, ale za rok powinniśmy się już cieszyć efektami i nową przeprawą.

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023"
2023-11-27

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego p.t. "MARTWA NATURA 2023". Po obejrzeniu prac konkursowych 150 autorów z 95 miast Polski w kategoriach wiekowych Młodzież oraz Dorośli, Rada Artystyczna Konkursu ogłosiła dziś podczas wernisażu pokonkursowego swój werdykt

Kacper Denkiewicz – sportowa chluba miasta Biała Podlaska
2023-11-25

Kacper Denkiewicz - uczeń naszej „dziewiątki” ma 13 lat i już ogromne sukcesy na koncie:

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców