Aktualności
Stowarzyszenie Wspólny Świat otwiera nową placówkę
2023-04-20

Środowiskowy Dom Samopomocy typu D to kolejna placówka stowarzyszenia Wspólny Świat, w której znajdują wsparcie osoby z autyzmem.

Gratulacje dla pani prezes Chwałek Anna i jej wspaniałego zespołu.

Jak podkreślił podczas oficjalnego otwarcia obiektu prezydent Michał Litwiniuk, dom samopomocy powstał z wielkiej wspólnej potrzeby czynienia dobra – pomocy osobom ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi, które po zakończeniu edukacji we Wspólnym Świecie, gdy dorosną, muszą zmierzyć się z życiem w dorosłości. Ta potrzeba dobra i świadomość znaczenia tego wsparcia przyświeca wszystkim działaniom samorządu naszego miasta na rzecz Stowarzyszenia oraz osób ich potrzebujących.

Wśród prezentów przekazanych z tej okazji przez prezydenta i przedstawicieli Urzędu Miasta nie zabrakło reprodukcji obrazu Bazylego Albiczuka – co ma znaczenie symboliczne, bo trwający miesiąc świadomości autyzmu rozpoczęliśmy od otwarcia w Bialskim Centrum Kultury wystawy artysty-autysty Darka Własiuka.

Sztuka życia i sztuka w wymiarze artystycznym rozwija się we Wspólnym Świecie !

Pozostałe artykuły

Turniej piłki nożnej „SUPER GOL -2023"
2023-12-06

4 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się turniej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka drużyn mieszanych w piłkę nożną „SUPER GOL -2023".

Nabór zgłoszeń do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" - edycja 2024
2023-12-06

Miasto Biała Podlaska przystąpiło do Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024,...

Dni patrona bialskich szkół
2023-12-05

W minionym tygodniu dwie z naszych szkół obchodziły Dzień Patrona:

Pierwszy w Białej Podlaskiej rodzinny dom pomocy
2023-12-03

Budujemy pierwszy w naszym mieście rodzinny dom pomocy, a prowadzić go będzie Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
2023-12-03

Jak co roku, 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w wielu codziennych zmaganiach.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców