Aktualności
Stowarzyszenie Wspólny Świat otwiera nową placówkę
2023-04-20

Środowiskowy Dom Samopomocy typu D to kolejna placówka stowarzyszenia Wspólny Świat, w której znajdują wsparcie osoby z autyzmem.

Gratulacje dla pani prezes Chwałek Anna i jej wspaniałego zespołu.

Jak podkreślił podczas oficjalnego otwarcia obiektu prezydent Michał Litwiniuk, dom samopomocy powstał z wielkiej wspólnej potrzeby czynienia dobra – pomocy osobom ze spektrum autyzmu i zaburzeniami pokrewnymi, które po zakończeniu edukacji we Wspólnym Świecie, gdy dorosną, muszą zmierzyć się z życiem w dorosłości. Ta potrzeba dobra i świadomość znaczenia tego wsparcia przyświeca wszystkim działaniom samorządu naszego miasta na rzecz Stowarzyszenia oraz osób ich potrzebujących.

Wśród prezentów przekazanych z tej okazji przez prezydenta i przedstawicieli Urzędu Miasta nie zabrakło reprodukcji obrazu Bazylego Albiczuka – co ma znaczenie symboliczne, bo trwający miesiąc świadomości autyzmu rozpoczęliśmy od otwarcia w Bialskim Centrum Kultury wystawy artysty-autysty Darka Własiuka.

Sztuka życia i sztuka w wymiarze artystycznym rozwija się we Wspólnym Świecie !

Pozostałe artykuły

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Spotkanie z Bianką Zalewską
2023-04-24

Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza na spotkanie otwarte z Bianką Zalewską, korespondentką wojenną, pierwszą Polką wyróżnioną nagrodą International Women of Courage przyznawaną przez amerykański Departament Stanu, bialczanką.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców