Aktualności
Przysięga żołnierzy zasadniczej służby wojskowej
2023-03-22

Powrót wojska nie byłby możliwy bez przekazania przez bialski samorząd terenów po byłym lotnisku na rzecz formowanego garnizonu.

Przysięga żołnierzy 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, która odbyła się na placu Wolności była naszym wielkim świętem, bo powrót wojska do Białej Podlaskiej to zwiększenie bezpieczeństwa miasta, mieszkańców, całego regionu wschodniej Polski.

Organizatorami uroczystości byli prezydent Michał Litwiniuk i dowódca pułku płk Paweł Gałązka.

Pierwszy akt notarialny z 13 lutego 2020 r. podpisany przez prezydenta Michała Litwiniuka i wojewodę Lecha Sprawkę dotyczył przekazania nieruchomości o łącznej pow. 327,1073 ha.

Drugi akt notarialny z 24 lutego 2020 r. podpisany z płk. Krzysztofem Kołbem-Sieleckim z Rejonowego Zarządu Infrastruktury, który reprezentował skarb państwa, dotyczył darowizny terenów dróg i terenów pozostałych, działek o łącznej powierzchni 73,8324 ha.

W październiku 2020 r. rozpoczęło się formowanie Batalionu Zmechanizowanego 1 Warszawskiej Brygady Pancernej w Białej Podlaskiej.

W maju 2021 r. batalion został przeniesiony do Białej Podlaskiej na tereny dawnego lotniska.

Następną jednostką, która powróciła na tereny bialskie, był 23 Batalion Lekkiej Piechoty wchodzący w struktury 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Lublinie. Wojska Obrony Terytorialnej jako pierwsze działały na naszym terenie zostały sformowane w 2017 roku (uprzednio z siedzibą w Roskoszy). 23 Batalion Lekkiej Piechoty w sierpniu ubiegłego roku otrzymał oficjalną nazwę 23 Bialskiego Batalionu Lekkiej Piechoty.

18 Dywizja Zmechanizowana rozwija swoją działalność i sprawność bojową w imponującym tempie, ściągając do naszego miasta kolejne jednostki, tj. 18. Batalion Rozpoznawczy oraz Batalion transportowy.

Batalion Transportowy stacjonujący w Białej Podlaskiej wchodzi w skład struktury 18 Łomżyńskiego Pułku Logistycznego, który dostał rozkaz realizacji szkolenia podstawowego dla żołnierzy Dobrowolnej Zasadniczej służby wojskowej na potrzeby sił zbrojnych.

Przyłączamy się do gratulacji dla żołnierzy i ich rodzin

Pozostałe artykuły

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Spotkanie z Bianką Zalewską
2023-04-24

Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza na spotkanie otwarte z Bianką Zalewską, korespondentką wojenną, pierwszą Polką wyróżnioną nagrodą International Women of Courage przyznawaną przez amerykański Departament Stanu, bialczanką.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców