Aktualności
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
2023-03-06

Pokój, który przyniósł ulgę światu umęczonemu tragedią II wojny, nie dał tego ukojenia wielu polskim żołnierzom. Wyklętym, niezłomnym, śmiertelnym wrogom przyniesionego na bagnetach Armii Czerwonej reżimu komunistycznego. Ponieśli za walkę z nim największą ofiarę. Czasy, w których przyszło im żyć, beznadziejna walka, którą przyszło im toczyć, przyniosły zdarzenia okrutne, z których konsekwencjami musiały się mierzyć też kolejne pokolenia. Mając w sercach tę pamięć, chcemy oddawać sprawiedliwość prawdzie historii.

Jak co roku pobiegliśmy też licznie, wielu z nas rodzinnie, w Biegu Pamięci: na dystansie honorowym 1963 metrów oraz 5 km.

Dziękujemy mieszkańcom, delegacjom środowisk naszego miasta oraz gościom, wśród nich panu wicewojewodzie Robertowi Gmitruczukowi, za udział w uroczystościach miejskich.

Pozostałe artykuły

Zapraszamy na Wakacyjne Koncerty na placu Wolności
2024-07-11

Już jutro o godzinie 20:00 przed publicznością wystąpi zespół RockHeads.

Święto Policji
2024-07-11

Obchody Święta Policji były okazją do podziękowania za codzienną służbę, trud i poświęcenie oraz za wsparcie funkcjonariuszy, na które zawsze możemy liczyć.

Zawody w układaniu kostki rubika na czas Cube4Fun
2024-07-10

W najbliższy piątek, sobotę i niedzielę w hali sportowej IV LO im. Stanisława Staszica odbędą się zawody w układaniu kostki rubika na czas Cube4Fun.

Wystawa 150-lecie Bialskiej Straży Pożarnej. Bezpłatne zwiedzanie z przewodnikiem!
2024-07-10

"150 lat Bialskiej Straży Pożarnej" to tytuł wystawy czasowej w Muzeum Południowego Podlasia, którą w lipcu i sierpniu będzie można zwiedzić z przewodnikiem.

Kolejna odsłona koncertu „Muzyka u Radziwiłłów”
2024-07-09

Kolejna odsłona koncertu „Muzyka u Radziwiłłów” organizowanego przez Zespół Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej za nami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców