Aktualności
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
2023-03-06

Pokój, który przyniósł ulgę światu umęczonemu tragedią II wojny, nie dał tego ukojenia wielu polskim żołnierzom. Wyklętym, niezłomnym, śmiertelnym wrogom przyniesionego na bagnetach Armii Czerwonej reżimu komunistycznego. Ponieśli za walkę z nim największą ofiarę. Czasy, w których przyszło im żyć, beznadziejna walka, którą przyszło im toczyć, przyniosły zdarzenia okrutne, z których konsekwencjami musiały się mierzyć też kolejne pokolenia. Mając w sercach tę pamięć, chcemy oddawać sprawiedliwość prawdzie historii.

Jak co roku pobiegliśmy też licznie, wielu z nas rodzinnie, w Biegu Pamięci: na dystansie honorowym 1963 metrów oraz 5 km.

Dziękujemy mieszkańcom, delegacjom środowisk naszego miasta oraz gościom, wśród nich panu wicewojewodzie Robertowi Gmitruczukowi, za udział w uroczystościach miejskich.

Pozostałe artykuły

Pierwsze spotkanie Klubu Zaczytanych Bialczanek
2023-03-20

Za nami pierwsze spotkanie Klubu Zaczytanych Bialczanek, którego inicjatorką jest Anna Stolarczuk , społeczniczka, zawodowo zajmująca się prowadzeniem szkoleń i warsztatów o tematyce profilaktycznej.

Powitaj wiosnę na sportowo
2023-03-20

21 marca br. rozpoczynamy trening przygotowujący do rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski 2023. Jak na mistrzów przystało wybierzemy się na przejażdżkę, którą zakończymy przy ognisku w Porosiukach.

Program „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023
2023-03-20

Gmina Miejska Biała Podlaska otrzymała dofinansowanie ze środków Funduszu Solidarnościowego na realizację resortowego Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Opieka wytchnieniowa” – edycja 2023. Program realizuje Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej.

"Szóstka" awansowała do finału wojewódzkiego w minisiatkówce dziewcząt
2023-03-17

Drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Białej Podlaskiej awansowała do finału wojewódzkiego w Minisiatkówce Dziewcząt "Igrzyska Dzieci" w kategorii "czwórki".Trenerem siatkarek jest Grzegorz Piszcz.

Finał Miasta Biała Podlaska w Koszykówce Dziewcząt – Licealiada za nami
2023-03-17

Drużyny walczyły o Puchar Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, oraz awans do rejonu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.