Aktualności
Obchody Narodowego Dnia Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”
2023-03-06

Pokój, który przyniósł ulgę światu umęczonemu tragedią II wojny, nie dał tego ukojenia wielu polskim żołnierzom. Wyklętym, niezłomnym, śmiertelnym wrogom przyniesionego na bagnetach Armii Czerwonej reżimu komunistycznego. Ponieśli za walkę z nim największą ofiarę. Czasy, w których przyszło im żyć, beznadziejna walka, którą przyszło im toczyć, przyniosły zdarzenia okrutne, z których konsekwencjami musiały się mierzyć też kolejne pokolenia. Mając w sercach tę pamięć, chcemy oddawać sprawiedliwość prawdzie historii.

Jak co roku pobiegliśmy też licznie, wielu z nas rodzinnie, w Biegu Pamięci: na dystansie honorowym 1963 metrów oraz 5 km.

Dziękujemy mieszkańcom, delegacjom środowisk naszego miasta oraz gościom, wśród nich panu wicewojewodzie Robertowi Gmitruczukowi, za udział w uroczystościach miejskich.

Pozostałe artykuły

X Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci 2023
2023-09-27

Z ogromną przyjemnością dzielimy się z Wami informacją, że aż 16 filmów animowanych autorstwa wychowanków z Bialskiego Centrum Kultury, pracujących pod okiem pani Lilli...

Konkurs Internautów na ,,Najlepszy Produkt Turystyczny Województwa Lubelskiego 2023''
2023-09-27

Rajd Rowerowy im. J.I. Kraszewskiego ma szansę zostać Najlepszym Produktem Turystycznym Województwa Lubelskiego!

Zakończenie sezonu motocyklowego w Białej Podlaskiej
2023-09-25

MOTOKRZYŚ - mnóstwo pięknych maszyn, życzliwa pogoda, mocne brzmienie zespołu Rockheads, wystawa starych aut i motocykli oraz pokaz ratownictwa strażaków z OSP Sławacinek Stary. 

Dni Patrona Białej Podlaskiej - Jarmark Michałowy
2023-09-23

Sobota upłynęła w naszym mieście pod znakiem tradycji.

Bialskie targi pracy
2023-09-22

W Bialskich Targach Pracy, wzięło udział ponad 100 wystawców, a spotkanie było okazją do poznania aktualnych ofert pracy kilkudziesięciu firm z regionu oraz uzyskania diagnozy predyspozycji zawodowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców