Aktualności
Dzień Promocji Zdrowia - podsumowanie
2023-01-21

Dzień Promocji Zdrowia pod honorowym patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej pana prof. Tomasza Grodzkiego był wyjątkowym wydarzeniem, które zorganizowaliśmy dla mieszkańców Białej Podlaskiej z doktorem Riadem Haidarem.

Przy stanowiskach konsultacyjnych w Urzędzie Miasta, a potem podczas spotkania otwartego, wraz z przedstawicielami instytucji zaangażowanych w jego organizację oraz mieszkańcami podzieliliśmy się wieloma spostrzeżeniami dotyczącymi naszego zdrowia z Panem Marszałkiem - wybitnym i zaangażowanym chirurgiem, który, jak nam zdradził, wciąż praktykuje, obecnie jako wolontariusz.

Podejmując tak wyjątkowego gościa, nie moglibyśmy pominąć prezentacji tego, co mamy najcenniejsze: jednej z największej w Polsce wystawy ikon oraz ekspozycji obrazów Bazylego Albiczuka - Pan Marszałek z uwagą zwiedził nasze Muzeum Południowego Podlasia, oprowadzany przez dyrektora Rafała Izbickiego i panią kierownik Iwonę Maksymiuk.

Prawie 200 osób skorzystało z konsultacji i badań w Urzędzie Miasta: poziomu cukru i cholesterolu, ukrwienia kończyn, z pomiaru ciśnienia, tętna i saturacji oraz uzyskało cenne informacje o szczepieniach przeciwko chorobom zakaźnym i naszym miejskim programie profilaktyki pneumokokowej, porady dietetyczne, dokonało analizy składu ciała i BMI.

Dziękujemy zespołom: NZOZ T-Med, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Biała Podlaska, PSSE Biała Podlaska, MOPS, Nadbużańskiego Oddziału PTSR, Stowarzyszenia Amazonki Biała Podlaska, Miejskiemu Koordynatorowi ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami, WOŚP Biała Podlaska i Poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dzięki Państwu w Dniu Promocji Zdrowia zapewniliśmy mieszkańcom kompleksowe wsparcie. Bardzo pozytywny odbiór naszej akcji motywuje nas do organizacji kolejnych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za fantastyczną organizację tego dnia i historycznej wizyty Pana Marszałka Tomasza Grodzkiego.

 

Spotkanie Prezydenta Michała Litwiniuka oraz Posła na Sejm RP Riada Haidara z Marszałkiem Senatu prof. Tomaszem Grodzkim  w ramach Dnia Promocji Zdrowia.  

 

Pozostałe artykuły

,,Aktywny samorząd” w 2024 roku
2024-02-23

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej uprzejmie informuje o rozpoczęciu naboru wniosków w ramach  programu ,,Aktywny samorząd”.

Wystawa pt. "Archeologia na Bialskim Zamku"
2024-02-22

Zapraszamy do zwiedzania wystawy pt. "Archeologia na Bialskim Zamku" w Muzeum Południowego Podlasia.

Nowy kierunek studiów w bialskiej filii AWF
2024-02-22

Prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał dziś z prorektorem ds. Filii AWF w Białej Podlaskiej panem prof. dr. hab. Jerzym Sadowskim porozumienie o współdziałaniu naszego samorządu i uczelni przy utworzeniu nowego, innowacyjnego kierunku Sport Event Manager, który ruszy już 1 października 2024 roku. Kierunek skierowany jest do przyszłych liderów branży eventowej. 

Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych
2024-02-21

Prezydent Miasta Michał Litwiniuk zaprasza do udziału w miejskich uroczystościach związanych z obchodami Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.