Aktualności
Dzień Promocji Zdrowia - podsumowanie
2023-01-21

Dzień Promocji Zdrowia pod honorowym patronatem Marszałka Senatu Rzeczypospolitej Polskiej pana prof. Tomasza Grodzkiego był wyjątkowym wydarzeniem, które zorganizowaliśmy dla mieszkańców Białej Podlaskiej z doktorem Riadem Haidarem.

Przy stanowiskach konsultacyjnych w Urzędzie Miasta, a potem podczas spotkania otwartego, wraz z przedstawicielami instytucji zaangażowanych w jego organizację oraz mieszkańcami podzieliliśmy się wieloma spostrzeżeniami dotyczącymi naszego zdrowia z Panem Marszałkiem - wybitnym i zaangażowanym chirurgiem, który, jak nam zdradził, wciąż praktykuje, obecnie jako wolontariusz.

Podejmując tak wyjątkowego gościa, nie moglibyśmy pominąć prezentacji tego, co mamy najcenniejsze: jednej z największej w Polsce wystawy ikon oraz ekspozycji obrazów Bazylego Albiczuka - Pan Marszałek z uwagą zwiedził nasze Muzeum Południowego Podlasia, oprowadzany przez dyrektora Rafała Izbickiego i panią kierownik Iwonę Maksymiuk.

Prawie 200 osób skorzystało z konsultacji i badań w Urzędzie Miasta: poziomu cukru i cholesterolu, ukrwienia kończyn, z pomiaru ciśnienia, tętna i saturacji oraz uzyskało cenne informacje o szczepieniach przeciwko chorobom zakaźnym i naszym miejskim programie profilaktyki pneumokokowej, porady dietetyczne, dokonało analizy składu ciała i BMI.

Dziękujemy zespołom: NZOZ T-Med, Miejskiej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych Miasta Biała Podlaska, PSSE Biała Podlaska, MOPS, Nadbużańskiego Oddziału PTSR, Stowarzyszenia Amazonki Biała Podlaska, Miejskiemu Koordynatorowi ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami, WOŚP Biała Podlaska i Poradni psychologiczno-pedagogicznej. Dzięki Państwu w Dniu Promocji Zdrowia zapewniliśmy mieszkańcom kompleksowe wsparcie. Bardzo pozytywny odbiór naszej akcji motywuje nas do organizacji kolejnych.

Jesteśmy bardzo wdzięczni za fantastyczną organizację tego dnia i historycznej wizyty Pana Marszałka Tomasza Grodzkiego.

 

Spotkanie Prezydenta Michała Litwiniuka oraz Posła na Sejm RP Riada Haidara z Marszałkiem Senatu prof. Tomaszem Grodzkim  w ramach Dnia Promocji Zdrowia.  

 

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców