Aktualności
Finisaż wystawy "Bogusław Kaczyński - z Białej Podlaskiej w Świat"
2023-01-09

Czy wiedzieliście, że Bogusław Kaczyński przyjaźnił się z Elizabeth Taylor, ale największą radość sprawiał mu wypoczynek w ukochanych Serpelicach?

O życiu i podróży do świata muzyki, opery i operetki Bogusława Kaczyńskiego rozmawialiśmy podczas finisażu wystawy w Muzeum Południowego Podlasia. Była to również podróż po stronach książki redaktor Anny Lisieckiej, przyjaciółki słynnego bialczanina.
Wyjątkową atmosferę budowały dźwięki Kaprysu 22 Niccolo Paganiniego wykonanego przez Aleksandra Żyłę oraz Kaprysu nr 3 Henryka Wieniawskiego, który wykonała Julia Kalicka. Uczniom Zespółu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fr. Chopina w Białej Podlaskiej towarzyszyła profesor Marija Trofymczuk.

️Anegdoty z życia Bogusława Kaczyńskiego z czasów nauki w I LO im. Józefa Ignacego Kraszewskiego w Białej Podlaskiej, czyli „Kraszaku” opowiedzieli jego zacni przyjaciele - Janusz Denisiuk oraz Jan Hałabuda.

Ogromnie się cieszymy że dzięki wyjątkowej współpracy z ORFEO Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego, dyrektorem artystycznym festiwalu Krzysztofem Korwin-Piotrowskim oraz Bialskim Centrum Kultury tworzymy piękne widowisko muzyczne i markę rozpozwalaną nie tylko w Polsce.

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców