Aktualności
Podsumowanie osiągnieć sportowych trenerów za rok 2022
2023-01-10

Jak co roku prezydent miasta Michał Litwiniuk nagrodził trenerów za wysokie osiągnięcia sportowe w 2022 r.

Nagrody oraz podziękowania otrzymali:
Paulina Szyszka – trener KS AZS AWF Biała Podlaska Podnoszenie Ciężarów za zajęcie czwartego miejsca w Mistrzostwach Europy (w Tiranie), za zdobycie jednego złotego medalu, dwóch srebrnych medali w Mistrzostwach Polski Juniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów.
Zawodniczki: Weronika Zielinska-Stubińska, Weronika Zielińska, Wiktoria Gierczuk.

Jarosław Sacharuk – trener KS AZS AWF Biała Podlaska za zdobycie dwóch srebrnych oraz trzech brązowych medali w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski i Mistrzostwach Polski Seniorek i Seniorów w podnoszeniu ciężarów.
Zawodnicy: Michał Kościuk, Patryk Burda, Mirosław Dobosz, Damian Niedźwiecki.

Tadeusz Makaruk – trener KS AZS AWF Biała Podlaska za zajęcie pierwszego miejsce w czwórmeczu międzypaństwowym Polska - Czechy - Węgry - Słowenia - Słowacja (Gyor na Węgrzech) oraz za zdobycie trzech złotych medali dwóch srebrnych oraz jednego brązowego medalu w Mistrzostwach Polski Seniorów, Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w lekkoatletyce.
Zawodnicy: Piotr Tarkowski, Damian Czarnocki, Kacper Lemieszek.

Klaudiusz Nazaruk – trener FIGHT POINT Biała Podlaska za zdobycie jednego brązowego medalu i zajęcie piątego miejsca na Mistrzostwach Świata Muaythai (Malezja), za zdobycie jednego złotego medalu na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu K1, jednego srebrnego medalu na Mistrzostwach Polski w Kickboxingu Kick Light, dwóch srebrnych i dwóch brązowych medali na Mistrzostwach Polski Muaythai, dwóch brązowych medalinw Mistrzostwa Polski w Kickboxingu Full Contact oraz zdobycia Pasa Mistrza Polski Pro-Am WKO.
Zawodnicy: Julia Muchla, Paweł Konieczny, Paweł Nazaruk, Patryk Szczygieł, Adrian Bordzicki, Dawid Czerwiec, Sebastian Borkowski.

W ogólnopolskim Systemie Sportu Młodzieżowego najwięcej punktów w powiecie Biała Podlaska zdobyły i tym samym znalazły się na podium:
Klub Sportowy AZS AWF Biała Podlaska,
MKS Żak, Biała Podlaska,
UKS Olimpia, Biała Podlaska.

Dodatkowo podsumowano projekt ministerialny "Program Kluby", którego koordynatorem w województwie lubelskim jest Pan Janusz Wilczek.
Dofinansowanie otrzymały:
SKS Szóstka TPS,
UKS Jedynka,
BSK Kadet,
UKS Piatka,
UKS Serbinów,
UKS Jagiellończyk,
UKS Pionier PSW,
UKS Olimpia,
MKS Żak.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sportowych sukcesów

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców