Aktualności
Wystawa pt. "Wybitni bialczanie na przestrzeni wieków"
2023-01-23

W Urzędzie Miasta podziwiać można wyjątkową wystawę pt. "Wybitni bialczanie na przestrzeni wieków". Jej autorką jest utalentowana Julia Kozik, stypendystka prezydenta miasta Michała Litwiniuka.

Wystawa przedstawia znanych bialczan m.in. Karol Okrasa, Bogusława Kaczyńskiego, Anielę Walewską czy George'a Bridgetowera. Prace rysunkowe zostały wykonane markerami i cienkopisami.

Julia przez 10 lat uczęszczała na zajęcia plastyczne w kole plastycznym „Kreska” odbywających się w Bialskim Centrum Kultury. Swój talent szlifowała pod czujnym okiem instruktor Renaty Sobczak (Galeria Podlaska).

W 2021 r. praca Julii Kozik zakwalifikowała się na XXII międzynarodowe Biennale Grafiki. W tym samym roku otrzymała nagrodę równorzędną w szóstej edycji ogólnopolskiego konkursu pt. „Spójrz okiem artysty” w kategorii malarstwo organizowanego przez MDK Śródmieście we Wrocławiu. W 2021 r. zajęła także II miejsce w międzynarodowym konkursie „Kopiuj mistrza”, organizowanym przez galerię im. Sieledzińskich w Białymstoku.

Pozostałe artykuły

Kręcimy dla Białej Podlaskiej - Rusza Rowerowa Stolica Polski
2023-05-31

Kręcimy dla Białej Podlaskiej od 1 do 30 czerwca!

Ogłoszenie o naborze kandydatów do prowadzenia Rodzinnego Domu Dziecka w Białej Podlaskiej
2023-05-30

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej poszukuje kandydatów 

Kolejny sukces Piksela
2023-05-30

Nagroda dla dwunastoletniej Zuzanny Rudzkiej – takimi osiągnięciami może poszczycić się Pracownia Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury w XIII Ogólnopolskim Biennale Plastycznym pt. "Rok polski w tradycji i obyczajach". Konkurs został zorganizowany przez Pałac Młodzieży w Warszawie.

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców