Aktualności
Park pełen sztuki (WIDEO)
2015-06-17

Park Sztuki to artystyczna inicjatywa, realizowana w Białej Podlaskiej od kilkunastu lat. Jednak dopiero w ostatnich latach, kiedy Park Radziwiłłowski zaświecił nowym blaskiem, otworzyły się nowe perspektywy dla wychodzenia ze sztuką poza mury galerii.

Na terenie Parku Radziwiłłowskiego zaprezentowało się kilkunastu artystów, między innymi z Warszawy, Nałęczowa czy Bokinki Królewskiej. Miłym zaskoczeniem było także liczne zaangażowanie bialskiego środowiska artystycznego. Można było zobaczyć instalacje i rzeźby Mieczysława Skalimowskiego, Romana Pieńkowskiego, Renaty Sobczak czy chociażby akcję Adama Korszuna, który sobie i odbiorcom przypominał warsztat malowania z natury.

W Parku swoje prace zaprezentowali znaczący polscy artyści, wśród nich absolwent warszawskiej ASP Sylwester Ambroziak – autor największej i zarazem najbardziej widowiskowej rzeźby, składającej się z dwóch olbrzymich rozmiarów czaszek. Tegoroczna edycja imprezy miała także akcent charytatywny. Jednym z gości wydarzenia był Henryk Jan Dominiak z Tychów, dyrektor Muzeum Miniaturowej Sztuki Profesjonalnej Henryk Jan Dominiak. Prezentację muzealnych eksponatów połączył ze sprzedażą biletów-cegiełek na rzecz chorej Agatki z Białej Podlaskiej.

Nie bez znaczenia dla rangi imprezy była obecność Thomasa Niklassona, szwedzkiego artysty od dłuższego czasu współpracującego z Galerią Podlaską. Jego inistalacja o nazwie "Shelter" przypominała szałas, w którym dodatkowo można było posłuchać dźwięków przyrody (przez całe dwa dni imprezy). Zamysł artystyczny miał też swoją symboliczną kontynuację na scenie. Podczas krótkiego recitalu kończącego Park Sztuki, zagrał i zaśpiewał syn artysty Otto. 

Pozostałe artykuły

Przed nami niezwykłe muzyczne wydarzenie - 2. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2020-09-22

26 września br. w bialskim amfiteatrze odbędzie się widowisko „Zaczarowany świat operetki i musicalu”. Ze względów bezpieczeństwa zostanie ono zaprezentowane dwa razy – o...

Nabór do oddziału przedszkolnego w Szkole Podstawowej nr 6
2020-06-30

Szkoła Podstawowa nr 6 przy ul. Leszczynowej 16 prowadzi nabór do oddziału przedszkolnego  dla dzieci w wieku 2,5 - 4 lat. Wnioski w formie papierowej należy składać do 30 lipca br., codziennie w godzinach od 8:00 do 15:00  w sekretariacie szkoły.

Międzynarodowy sukces Piksela !
2020-06-23

Z ogromną dumą informujemy o bialskim sukcesie w XVI Międzynarodowym Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży „WIELCY ZNANI I NIEZNANI”. Praca graficzna Mai Tekielak, rozwijającej...

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego - przedłużenie naboru
2020-06-15

W tym roku po raz trzeci zostanie przyznana Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego. To wyróżnienie dla autorów artykułów, które przyczyniają się do pogłębiania debaty...

100. rocznica urodzin niezwykłego artysty - profesora Ludwika Maciąga
2020-06-04

Z okazji 100. rocznicy urodzin pofesora Ludwika Maciąga Muzeum Południowego Podlasia przygotowało prezentację opisującą życie i twórczość artysty.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców