Aktualności
Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach konsumenta, o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, o informowaniu o cenach towarów, Kodeks cywilny. Dodatkowo z inicjatywy Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wprowadzono regulacje, które mają ukrócić nieuczciwe praktyki na pokazach handlowych.

Mając na uwadze nowe regulacje Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej zachęca do zapoznania się z komunikatem Prezesa UOKiK. W komunikacie UOKiK znajdziemy informacje dotyczące:
- obniżki cen,
- nowych zasad reklamacji,
- podwójnej jakości,
- informacji na platformach handlowych,
- plasowania ofert,
- opinii konsumentów,
- indywidualnego dostosowywania ceny,
- biletów na koncerty i mecze,
- towarów z elementami cyfrowymi, treści i usług cyfrowych,
- umów opłaconych danymi osobowymi,
- lepszej ochrony seniorów - dla kupujących na pokazach i wycieczkach.
Nowe przepisy będą dotyczyć umów zawartych od 1 stycznia 2023 r.

Komunikat Prezesa UOKIK:

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=19189

Pozostałe artykuły

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Spotkanie z Bianką Zalewską
2023-04-24

Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza na spotkanie otwarte z Bianką Zalewską, korespondentką wojenną, pierwszą Polką wyróżnioną nagrodą International Women of Courage przyznawaną przez amerykański Departament Stanu, bialczanką.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców