Aktualności
Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach konsumenta, o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom rynkowym, o informowaniu o cenach towarów, Kodeks cywilny. Dodatkowo z inicjatywy Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wprowadzono regulacje, które mają ukrócić nieuczciwe praktyki na pokazach handlowych.

Mając na uwadze nowe regulacje Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej zachęca do zapoznania się z komunikatem Prezesa UOKiK. W komunikacie UOKiK znajdziemy informacje dotyczące:
- obniżki cen,
- nowych zasad reklamacji,
- podwójnej jakości,
- informacji na platformach handlowych,
- plasowania ofert,
- opinii konsumentów,
- indywidualnego dostosowywania ceny,
- biletów na koncerty i mecze,
- towarów z elementami cyfrowymi, treści i usług cyfrowych,
- umów opłaconych danymi osobowymi,
- lepszej ochrony seniorów - dla kupujących na pokazach i wycieczkach.
Nowe przepisy będą dotyczyć umów zawartych od 1 stycznia 2023 r.

Komunikat Prezesa UOKIK:

https://uokik.gov.pl/aktualnosci.php?news_id=19189

Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2022-12-06

Znamy już laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Uliczki, kamieniczki, zakamarki" zorganizowanego z okazji 750-lecia miasta Lublińca. Organizatorem konkursu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.