Aktualności
Koncert z okazji Święta Niepodległości
2022-11-10

11 listopada 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Upamięniając to tak ważne w historii naszej Ojczyzny wydarzenie, rozpoczęliśmy wspólne świętowanie koncertem "Niepodległa - Tu i Teraz".

Ten wyjątkowy koncert nawiązywał do najpiękniejszych polskich tradycji. Krakowiakiem zachwycili nas tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy". Występ ich starszych kolegów i koleżanek z Zespół Pieśni i Tańca Podlasie przypomniał wielkie niepodległościowe nadzieje Księstwa Warszawskiego oraz wspaniały polski folklor.

Dziękujemy utalentowanym młodym artystkom z Zespółu wokalnego Chwilka: Michalinie Cyran, Lidii Sacharuk, Alicji Matczuk, Helenie Sacharuk, Magdalenie Bancarzewskiej. Dzisiejsze wspólne świętowanie to także okazja do podziękowań instruktorom pracującym na co dzień z dziećmi i młodzieżą. To dzięki ich pracy rozwijają swoje pasje, pielęgnując tym samym przywiązanie do tradycji. Dziękujemy pani Magdalenie Osmulskiej, dr. Marcinowi Bochenkowi oraz Ireneuszowi Parafiniukowi.

Zapraszamy Państwa na jutrzejsze obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które rozpoczniemy o godzinie 10:00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Brzeskiej, a następnie zgromadzimy się na placu Wolności.
O 13:00 wystartujemy z biegiem niepodległościowym na terenie założenia Radziwiłłów.

Pozostałe artykuły

Czekamy na podpisanie umowy z PGE Paliwa sp. z o.o w sprawie dostaw węgla
2022-11-25

Informujemy, że Gmina Miejska Biała Podlaska obecnie oczekuje na kontakt oraz podpisanie umowy z firmą PGE Paliwa sp. z o.o., która ma dostarczyć węgiel dla mieszkańców miasta Biała Podlaska.

Ogólnopolski Dzień Seniora
2022-11-22

Dziękujemy Wam za wspaniałą, wspólną zabawę, wesołą integrację, setki uśmiechów i ciepłe słowa. Tak licznie, razem świętowaliśmy Ogólnopolski Dzień Seniora, doceniając Wasz...

Sukces tancerzy z Klubu Kultury Eureka
2022-11-22

19 listopada 2022 roku odbył się XVI Ogólnopolski Turniej Taneczny Taneczne Pejzaże Góra Kalwaria.

Jarmark Bożonarodzeniowy już 17 grudnia w Białej Podlaskiej
2022-11-16

Jak co roku przed Świętami Bożego Narodzenia na placu Wolności odbędzie się kiermasz produktów regionalnych wytwarzanych tradycyjnymi metodami, ozdób świątecznych, sztuki ludowej, rękodzieła oraz rzemiosła artystycznego. Wydarzeniu towarzyszyć będą koncerty zespołów, śpiewaków oraz kapel ludowych.

W Elblągu najlepsze filmy animowane należą do podopiecznych bialskiego "Piksela"
2022-11-16

Po raz kolejny możemy być dumni z młodych grafików tworzących w Bialskim Centrum Kultury, wśród siedmiu laureatów wyłonionych w Ogólnopolskim Konkursie ReKREACJE aż pięcioro pochodziło z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel". 

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców