Aktualności
Koncert z okazji Święta Niepodległości
2022-11-10

11 listopada 1918 roku, po 123 latach nieobecności na mapach politycznych Europy, Polska odzyskała upragnioną niepodległość. Upamięniając to tak ważne w historii naszej Ojczyzny wydarzenie, rozpoczęliśmy wspólne świętowanie koncertem "Niepodległa - Tu i Teraz".

Ten wyjątkowy koncert nawiązywał do najpiękniejszych polskich tradycji. Krakowiakiem zachwycili nas tancerze z Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy". Występ ich starszych kolegów i koleżanek z Zespół Pieśni i Tańca Podlasie przypomniał wielkie niepodległościowe nadzieje Księstwa Warszawskiego oraz wspaniały polski folklor.

Dziękujemy utalentowanym młodym artystkom z Zespółu wokalnego Chwilka: Michalinie Cyran, Lidii Sacharuk, Alicji Matczuk, Helenie Sacharuk, Magdalenie Bancarzewskiej. Dzisiejsze wspólne świętowanie to także okazja do podziękowań instruktorom pracującym na co dzień z dziećmi i młodzieżą. To dzięki ich pracy rozwijają swoje pasje, pielęgnując tym samym przywiązanie do tradycji. Dziękujemy pani Magdalenie Osmulskiej, dr. Marcinowi Bochenkowi oraz Ireneuszowi Parafiniukowi.

Zapraszamy Państwa na jutrzejsze obchody 104. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, które rozpoczniemy o godzinie 10:00 mszą świętą w intencji Ojczyzny w kościele Narodzenia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Brzeskiej, a następnie zgromadzimy się na placu Wolności.
O 13:00 wystartujemy z biegiem niepodległościowym na terenie założenia Radziwiłłów.

Pozostałe artykuły

Przebudowa ul. Sidorskiej
2023-04-25

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na zaprojektowanie i przebudowę kolejnego odcinka ulicy Sidorskiej od al. Jana Pawła do ul. Kąpielowej.

Kolejny sukces Piksela
2023-04-24

Znamy laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Spójrz Okiem Artysty - Joan Miró" !!! Wśród laureatów znalazły się młode artystki z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury!!

Dance Academy Studio zdobyło 83 medale na X Festiwalu Tańca Nowoczesnego w Bielsku Podlaskim
2023-04-24

83 cennych medali przywieźli tancerze Dance Academy Studio z X Festiwalu Tańca Nowoczesnego. Turniej odbył się 23 kwietnia w Bielsku Podlaskim.

Rozdajemy flagi w Urzędzie Miasta
2023-04-24

Wraz z prezydentem Michałem Litwiniukiem zachęcamy do wywieszenia flagi podczas majowych świąt i zademonstrowania w ten sposób naszego patriotyzmu oraz przywiązania do symboli narodowych. Flagi będzie można otrzymać w Punkcie Obsługi Klienta Urzędu Miasta (ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3) w dniach 25-28 kwietnia 2023 r. w godzinach 7.30 – 15.30.

Spotkanie z Bianką Zalewską
2023-04-24

Prezydent Michał Litwiniuk zaprasza na spotkanie otwarte z Bianką Zalewską, korespondentką wojenną, pierwszą Polką wyróżnioną nagrodą International Women of Courage przyznawaną przez amerykański Departament Stanu, bialczanką.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców