Aktualności
Benefis Jana Gałeckiego
2022-10-08

Dziś podczas benefisu Jana Gałeckiego odbyła się premiera jego książki "Od Heraklesa do Wesela". Z ogromnym wzruszeniem, wspólnie z rodziną Pana Jana, jego przyjaciółmi i sympatykami, wsłuchiwaliśmy się w każde słowo, które opowiadało piękną historię naszego teatru.
Słowa uznania kierujemy do aktorów Teatru Słowa, którzy dziś odczytali fragmenty książki. To: Danuta Szaniawska, Grzegorz Szypulski, Grażyna Maleszyk, Bożena Juchimiuk, Urszula Pietruczuk oraz Dariusz Bieliński.
Pan Jan był założycielem amatorskiego Teatru Słowa, od 2002 roku do 2019 roku jego reżyserem przygotowującym cudowne spektakle, które wzruszały, uczyły, a czasami śmieszyły do łez.
Ten piękny wieczór był także okazją do podziwiania wystawy kostiumów teatralnych przygotowanych przez panią Małgorzatę Maciejewską, kostiumografkę Teatru Słowa.
Benefis uświetnił występ utalentowanej Kasi Gołoś, której towarzyszył Krzysztof Olesiejuk, instruktor Studio Wokalne Brevis. Prowadziła go rzecznik prasowa naszego Urzędu Miasta Gabriela Kuc-Stefaniuk, redaktorka książki pana Jana.
Dziękujemy wszystkim uczestniczącym w spotkaniu za ten magiczny wieczór, a panu Janowi i jego cudownej rodzinie - również rodzinie teatralnej - życzymy wszelkiej radości. 

  

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.