Aktualności
Akcja ekologiczna w „Małpim Gaju”
2022-09-19

Posadziliśmy 300 drzewek podczas wielopokoleniowej, proekologicznej akcji mającej na celu zadbanie o naszą planetę.

"Dziś w Małpim Gaju gościliśmy Panią Agatę Grabowską ze Stowarzyszenia Program Czysta Polska, która wraz z ekipą POLSAT razem z nami wzięła udział w sadzeniu olszy.
Wspólnie z dziećmi i młodzieżą z bialskich szkół oraz członkami Bialskiej Rady Seniorów na czele z przewodniczącym Arturem Arteckim, Urszulą Pietruczuk oraz Izabelą Kłusek zaczęliśmy od sprzątania doliny Krzny, terenu nazywanego zielonymi płucami miasta.
Dziękuję ekipie zieleni miejskiej, zespołowi  bialskich wodociągów i Bialskopodlaskiej Fundacji Ekologicznej za pomoc w organizacji akcji oraz paniom instruktorkom z Multicentrum Biała Podlaska, które przygotowały wiele ciekawostek na temat ekologii.
Ogromne brawa i podziękowania należą się Nadleśnictwu Biała Podlaska za przekazanie 300 sztuk olszy, drzew, które wspólnymi siłami posadziliśmy.
Za kilka lat każde z tych drzew przypominać będzie nam o dzisiejszym dniu. Każde z nich będzie niosło historię osoby, która je posadziła" - prezydent Michał Litwiniuk

Pozostałe artykuły

Seniorzy świętowali Dzień Matki
2024-05-23

Dzień Matki coraz bliżej a bialscy seniorzy już świętowali ten szczególny dzień. Członkowie Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów, Oddział w Białej Podlaskiej, podczas spotkania integracyjnego podziękowali mamom oraz wysłuchali koncertu w wykonaniu zespołu Apasjonata pod kierownictwem Waldemara Mazura.

W II LO im. Emilii Plater została otwarta nowa strzelnica łucznicza
2024-05-23

Obiekt powstał przy wsparciu Prezydenta Miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka, a jego inicjatorami byli: Pan Marek Romaniuk oraz Pan Marcin Mincewicz.

Projekt edukacyjny "Turniej Szkół 2024"
2024-05-22

Turniej Szkół to wspaniała inicjatywa umożliwiająca uczniom integrację i zaprezentowanie swoich umiejętności.

Dni Białej Podlaskiej
2024-05-22

Dni Białej Podlaskiej to moc muzycznych i sportowych atrakcji!!

Ogród sensoryczny oficjalnie otwarty
2024-05-22

Przy Przedszkolu Samorządowym nr 15 otwarty został ogród sensoryczny. Realizacja nastąpiła w ramach Budżetu Obywatelskiego, a autorem projektu była Pani Agnieszka Osipiuk.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.