Aktualności
Jarmark Michałowy
2022-09-24

Jarmarkiem Michałowym, jak dyktuje piękna tradycja (czerpiąca z czasów Radziwiłłów i Alba Ducalis), rozpoczęliśmy świętowanie dni naszego patrona św. Michała Archanioła.

Dziś w centrum Białej Podlaskiej króluje kultura, sztuka, rzemiosło, rękodzielnictwo i smakołyki. Jarmark Michałowy to święto tradycji, a przede wszystkim okazja do spotkania z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi.
Na placu Wolności króluje uśmiech licznie przybyłych miłośników pierwszorzędnych wyrobów: regionalnych, litewskich, tatarskich, góralskich i wielu innych oraz wielbicieli wszechstronnych talentów.

"Jestem dumny, gdy słyszę słowa podziwu dla organizacji naszego święta, które składam na ręce naszych instytucji z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej z panią kierownik Małgorzatą Rafał na czele, wkładającą w przygotowanie tego wydarzenia całe swoje serce. Wielkie brawa dla niezadownej ekipy z Bialskiego Centrum Kultury.  Jak zawsze obecne były także:  Muzeum Południowego Podlasia i Miejska Biblioteka Publiczna. Nasz Jarmark uświetniły występy: Oliwii Spychel, Studio Wokalne Brevis, Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy" oraz Kapeli Ludowej "Podlasiacy", Józefa Komorowskiego, zespołów Gminnego Ośrodka Kultury w Białej Podlaskiej "Barwinek" i "Chodźta do nos". ... A już o 18:00. spotykamy się na tańcach - będzie nam grać fantastyczna Kapela Fakiry" - prezydent Michał Litwiniuk

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.