Aktualności
Biała Podlaska Rowerową Stolicą Polski !!!
2022-07-13

Piękne puchary: Rowerowej Stolicy Polski oraz za zajęcie I miejsca w kategorii miast do 65 tys. mieszkańców są już w naszych rękach.

Nie do opisania jest duma, radość i satysfakcja, z jaką z ekipą przedstawicieli naszej bialskiej rowerowej rodziny przyjęliśmy je dziś z rąk prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego w Waszym imieniu.

Niewyrażalny jest nasz podziw dla: najlepszej w skali całego kraju bialskiej cyklistki Urszuli Awerczuk (która przejechała, bagatela 6321 km), Lucyny Jaroć, która zajęła III miejsce na podium (ze świetnym wynikiem przejechanych 5476 km) – w jej imieniu nagrodę odebrała Halszka Kiryła z TKKF Krzna Biała Podlaska.

Nie ukrywam dumy i satysfakcji z pucharu dla Najbardziej Rowerowego (piękny tytuł) prezydenta, jaki otrzymałem od prezydenta Miasta Zielona Góra Janusza Kubickiego z rąk jego zastępcy Dariusza Lesickiego za przejechanie podczas czerwcowej rywalizacji ponad 1000 km (choć z pokorą przyznaję, że nie jest to najlepszy wynik w moim domu – ten osiągnęła moja żona Ania).

Ogromne gratulacje dla pani Bogusławy Mogielnickiej z Zielonej Góry (5988 km), która była drugą w całej Polsce kręcącą, i dla pana Mirosława Łobodzińskiego z Bydgoszczy (i jego pełnej wyrozumiałości dla pasji męża małżonki), który wykręcił najwięcej kilometrów - 7345.

Już jutro zaprezentujemy nasze trofea i będziemy się nimi cieszyć wszyscy razem – kto żyw, rusza rowerem na godz.18:00 do założenia Radziwiłłów, a potem na plac Wolności na radosną, muzyczną, kolorową mistrzowską fiestę.  Bądźcie koniecznie !

Zrobiliśmy ogromne wrażenie naszymi wynikami:
- 859 tys. km przejechanych przez bialczan i naszych przyjaciół,
- 32 wspólne, zbiorowe rowerowe wydarzenia,
- ponad 100 zarejestrowanych grup i ponad 4 300 osób aktywnie kręcących z aplikacją Aktywne Miasta – w Białej Podlaskiej, w sąsiednich gminach, w całej Polsce, a nawet poza jej granicami. Wszystkim dziękujemy za wsparcie !

Wielkie podziękowania kieruję do każdego rowerzysty z pozostałych 55 prezydenckich miast uczestniczących w tej wyjątkowej zabawie, a szczególnie tak bardzo nas motywujących: Puław - z prezydentem Pawłem Majem na czele - i Gniezna - reprezentowanym dziś w Bydgoszczy przez koordynatora rywalizacji rowerowej Szymona Drzewieckiego - które stanęły razem z nami na podium.

Czy wiecie, że wspólnie w całym kraju kręciło w czerwcu 48 tysięcy rowerzystek i rowerzystów i razem pokonaliśmy 8,4 mln km.

Dziękujemy Miastu Nowa Sól i pozdrawiamy trzykrotnych mistrzów rywalizacji. Jesteście dla nas ogromną inspiracją !

Zgodnie podkreśliliśmy w czasie dzisiejszej konferencji prasowej: rowerowa rywalizacja skutkuje nie tylko rekordami, ale przede wszystkim niesamowitą integracją, zacieśnianiem wspólnoty w Małych Ojczyznach, w naszych środowiskach i między miastami.

Kochani !  Dziękuję za nasz wspaniały sukces !
Cieszmy się nim jutro jak najliczniej !
 
Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk
Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców