Aktualności
​Rusza nabór wniosków do budżetu obywatelskiego miasta Biała Podlaska
2022-07-21

Ruszyliśmy z kolejną edycją Budżetu Obywatelskiego.
Od 21 lipca do 3 sierpnia br. można złożyć propozycje do Budżetu Obywatelskiego.
W tym roku do zagospodarowania jest 2 031 000 zł.

Zobaczcie, jak do tej pory zmieniło się nasze miasto dzięki Waszemu zaangażowaniu i wspólnym działaniom. Biała Podlaska zmienia się dzięki Wam. A te zmiany widoczne są na każdym kroku.

W budżecie obywatelskim uczestniczą mieszkańcy Białej Podlaskiej figurujący na liście uprawnionych do udziału w budżecie obywatelskim Białej Podlaskiej. Lista tworzona jest na podstawie: bazy danych osób zameldowanych w mieście Biała Podlaska, listy osób wpisanych do rejestru wyborców w mieście Biała Podlaska. Mieszkańcy miasta nie figurujący na liście uprawnionych do udziału w budżecie obywatelskim Białej Podlaskiej mogą dopisać się do niej poprzez złożenie stosownego oświadczenia o zamieszkaniu, które należy złożyć osobiście w Urzędzie Miasta Biała Podlaska lub w trakcie głosowania w punktach do głosowania. Na udział w budżecie obywatelskim osoby małoletniej zgodę wyraża rodzic lub opiekun prawny wypełniając oświadczenie na karcie zgłoszeniowej, na karcie do głosowania lub potwierdzając głos internetowy. Projekt do realizacji w ramach budżetu obywatelskiego składa osoba uprawniona na formularzu zgłoszenia projektu. Do zgłoszenia należy załączyć mapę lokalizacji z zaznaczonym zakresem projektu oraz kosztorys, w którym należy uwzględnić dokumentację projektową oraz oznakowanie rezultatu informacją o źródle finansowania. Dla ważności zgłoszenia, konieczne jest poparcie projektu przez co najmniej 20 uprawnionych mieszkańców miasta. Formularz zgłoszenia projektu należy złożyć w formie papierowej w Urzędzie Miasta Biała Podlaska, ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego 3, 21-500 Biała Podlaska lub za pośrednictwem platformy ePUAP w terminie od 21 lipca do 3 sierpnia 2022 r.

Pozostałe niezbędne informacje znajdują się tutaj

Pozostałe artykuły

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Przysięga żołnierzy zasadniczej służby wojskowej
2023-03-22

Powrót wojska nie byłby możliwy bez przekazania przez bialski samorząd terenów po byłym lotnisku na rzecz formowanego garnizonu.

Złote Gody mieszkańców miasta i gminy Biała Podlaska
2023-03-21

Złote Gody – podczas tej pięknej uroczystości prezydent Michał Litwiniuk pogratulował małżonkom z naszego miasta oraz Gminy Biała Podlaska wspaniałego jubileuszu 50-lecia małżeństwa.

Joanna Kozłowiec w Radzie Miasta Biała Podlaska – radna Klubu Koalicji Obywatelskiej złożyła ślubowanie
2023-03-21

Gratulujemy i życzymy powodzenia w działaniach dla naszej społeczności.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.