Aktualności
Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy" oraz Kapeli Ludowej "Podlasiacy"
2022-07-02

30 lat tańca, radości i muzyki minęło jak jeden dzień. Dziś obchodziliśmy okrągły jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy" oraz Kapeli Ludowej "Podlasiacy" działających przy BCK24 - Bialskie Centrum Kultury.

Zespół Pieśni i Tańca "Podlasiacy" został założony w 1992 roku w Młodzieżowym Domu Kultury i od tego czasu jest wizytówką miasta Biała Podlaska. W jego repertuarze znajdują się różnorodne formy artystyczne. Ukazują one piękno polskich regionów: Śląska, Kaszub, Krosna, Suwałk, Lublina i Podlasia.

Założycielem i pierwszym instruktorem był Pan Roman Rozporski. W kolejnych latach Pani Barbara Kędra i Pan Marcin Bochenek. Od 2010 roku instruktorem i choreografem zespołu jest Pani Magdalena Osmulska.

To właśnie dziś zastępca prezydenta Maciej Buczyński w imieniu prezydenta miasta Michała Litwiniuka wręczył Pani Magdzie Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej drugiego stopnia za działalność artystyczną, osobiste zaangażowanie oraz promocję dziedzictwa kulturowego naszego regionu poprzez taniec i muzykę.

Kapela Ludowa Podlasiacy powstała również w 1992 roku. Zespół założył i do dziś prowadzi Pan Andrzej Karaś. Repertuar kapeli to pieśni z regionów: podlaskiego, rzeszowskiego, łowickiego, śląskiego, krakowskiego, lubelskiego, nowosądeckiego a także narodowe.

Na ręcę założyciela Kapeli Ludowej "Podlasiacy" została wręczona Nagroda Jubileuszowa z okazji 30-lecia istnienia zespołu.

Dzisiejsze święto muzyki i tańca ludowego to czas podziękowań dla wszystkich, którzy w niesamowity sposób pielęgnują naszą tradycję. To także debiut tancerzy w repertuarze tańców kaszubskich w nowych strojach, które ufundowane zostały ze środków pochodzących z Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Gratulujemy i do zobaczenia na kolejnych koncertach.

Pozostałe artykuły

Kraszak zwycięzcą Finału Wojewódzkiego w koszykówce
2023-03-29

Komunikat końcowy z zawodów

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców