Aktualności
Jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy" oraz Kapeli Ludowej "Podlasiacy"
2022-07-02

30 lat tańca, radości i muzyki minęło jak jeden dzień. Dziś obchodziliśmy okrągły jubileusz Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy" oraz Kapeli Ludowej "Podlasiacy" działających przy BCK24 - Bialskie Centrum Kultury.

Zespół Pieśni i Tańca "Podlasiacy" został założony w 1992 roku w Młodzieżowym Domu Kultury i od tego czasu jest wizytówką miasta Biała Podlaska. W jego repertuarze znajdują się różnorodne formy artystyczne. Ukazują one piękno polskich regionów: Śląska, Kaszub, Krosna, Suwałk, Lublina i Podlasia.

Założycielem i pierwszym instruktorem był Pan Roman Rozporski. W kolejnych latach Pani Barbara Kędra i Pan Marcin Bochenek. Od 2010 roku instruktorem i choreografem zespołu jest Pani Magdalena Osmulska.

To właśnie dziś zastępca prezydenta Maciej Buczyński w imieniu prezydenta miasta Michała Litwiniuka wręczył Pani Magdzie Bialską Nagrodę Kultury im. Anny z Sanguszków Radziwiłłowej drugiego stopnia za działalność artystyczną, osobiste zaangażowanie oraz promocję dziedzictwa kulturowego naszego regionu poprzez taniec i muzykę.

Kapela Ludowa Podlasiacy powstała również w 1992 roku. Zespół założył i do dziś prowadzi Pan Andrzej Karaś. Repertuar kapeli to pieśni z regionów: podlaskiego, rzeszowskiego, łowickiego, śląskiego, krakowskiego, lubelskiego, nowosądeckiego a także narodowe.

Na ręcę założyciela Kapeli Ludowej "Podlasiacy" została wręczona Nagroda Jubileuszowa z okazji 30-lecia istnienia zespołu.

Dzisiejsze święto muzyki i tańca ludowego to czas podziękowań dla wszystkich, którzy w niesamowity sposób pielęgnują naszą tradycję. To także debiut tancerzy w repertuarze tańców kaszubskich w nowych strojach, które ufundowane zostały ze środków pochodzących z Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Gratulujemy i do zobaczenia na kolejnych koncertach.

Pozostałe artykuły

Turniej piłki nożnej „SUPER GOL -2023"
2023-12-06

4 grudnia br. w Szkole Podstawowej nr 5 odbył się turniej pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka drużyn mieszanych w piłkę nożną „SUPER GOL -2023".

Nabór zgłoszeń do Programu „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" - edycja 2024
2023-12-06

Miasto Biała Podlaska przystąpiło do Programu Ministra Rodziny i Polityki Społecznej „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością" dla Jednostek Samorządu Terytorialnego - edycja 2024,...

Dni patrona bialskich szkół
2023-12-05

W minionym tygodniu dwie z naszych szkół obchodziły Dzień Patrona:

Pierwszy w Białej Podlaskiej rodzinny dom pomocy
2023-12-03

Budujemy pierwszy w naszym mieście rodzinny dom pomocy, a prowadzić go będzie Bialska Spółdzielnia Socjalna Caritas.

Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami
2023-12-03

Jak co roku, 3 grudnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami. Z tej okazji chcielibyśmy złożyć Państwu najserdeczniejsze życzenia zdrowia, wszelkiej pomyślności oraz wytrwałości w wielu codziennych zmaganiach.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców