Aktualności
Ostatni koncert 3. Bialskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej
2022-06-28

Na ostatnim koncercie 3. Bialskiego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Kościele pw. Św. Antoniego zagrało dla Nas Trio stroikowe Reed Connection w składzie: Michał Mogiła - obój, Marek Zjawin - klarnet, Rafał Dołęga - fagot. Na organach wyjątkowe utwory zaprezentował Zbigniew Gach.

Cieszymy się że Festiwal w Białej Podlaskiej budzi tak duże zainteresowanie! Kościoły bł. Honorata i św. Antoniego były wypełnione miłośnikami muzyki organowej i kameralnej na każdym z trzech koncertów. Dziękujemy za współpracę zawsze gościnnym ks. proboszczowi Zbigniewowi Karwowskiemu i br. gwardianowi Bogdanowi Augustyniakowi.
Dyrektorem artystycznym Festiwalu był Mateusz Rzewuski - concert organist, a organizatorem Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk oraz Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.
Zamykając festiwal i dziękując artystom w minioną niedzielę, prezydent Michał Litwiniuk wyraził naszą wspólną dumę z tego, że nasze miasto dołączyło do ośrodków, które słyną już z takich wyjątkowych koncertów.
Do zobaczenia - i usłyszenia - za rok.

Pozostałe artykuły

Jarmark Wielkanocny w Białej Podlaskiej
2023-03-28

1 kwietnia br. na placu Wolności mieszkańcy miasta będą mogli poczuć świąteczny klimat zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy.

Sukces podopiecznej Pracowni Grafiki Komputerowej Piksel
2023-03-28

Z wielką radością informujemy, że podopieczna Bialskiego Centrum Kultury, 12 letnia Zuzanna Rudzka została laureatką...

Poświęcenie kaplicy nowej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego
2023-03-23

Kaplica nowej bialskiej parafii pw. bł. Stefana Wyszyńskiego znajduje się przy ul. Wereszki 23.

100-lecie utworzenia Podlaskiej Wytwórni Samolotów
2023-03-22

Podlaska Wytwórnia Samolotów - tu, w Białej Podlaskiej biło w 20-leciu międzywojennym serce polskiej inżynierii.

Przysięga żołnierzy zasadniczej służby wojskowej
2023-03-22

Powrót wojska nie byłby możliwy bez przekazania przez bialski samorząd terenów po byłym lotnisku na rzecz formowanego garnizonu.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców