Aktualności
Prezydent walczy o powstanie wschodniej obwodnicy miasta (WIDEO)
2015-05-21
Aby mogła powstać specjalna podstrefa ekonomiczna, niezbędne jest skomunikowanie 64-hektarowej działki znajdującej się na bialskim lotnisku. Gwarantem tego jest budowa wschodniej obwodnicy miasta. Prezydent Dariusz Stefaniuk stara się, aby jej finansowanie wpisane zostało do Planu Rozwoju Sieci Dróg Wojewódzkich Województwa Lubelskiego na lata 2012-2020. Z tej okazji włodarz Białej Podlaskiej 18 maja zabrał głos podczas sesji sejmiku.

– Moje wystąpienie to był krok, aby sprowokować dyskusję na ten temat w szerszym gremium. Wierzę, że marszałek wykaże w tej sprawie dobrą wolę i uda się nam skomunikować lotnisko, abyśmy mogli stworzyć bialczanom nowe miejsca pracy – podkreśla Dariusz Stefaniuk.

Inwestycja, o którą walczy prezydent przyniosłaby bezdyskusyjne korzyści dla układu komunikacyjnego północno-wschodniej części województwa lubelskiego, jak również realne korzyści społeczno-ekonomiczne związane między innymi z obniżeniem kosztów eksploatacji pojazdów, czasu użytkowników infrastruktury drogowej, ilości wypadków drogowych i ofiar oraz zanieczyszczeń środowiska. Specyfika układu komunikacyjnego miasta sprawia realne trudności z przejazdem przez nie, zwłaszcza w odniesieniu do ruchu tranzytowego.

– Proponowany przez nas nowy przebieg drogi wojewódzkiej to wschodnia obwodnica z wykorzystaniem Alei Solidarności. Jest to drogą stanowiącą główną i najprostszą trasę łączącą południowo wschodnią część powiatu ziemskiego z drogą krajową nr 2 i dalej w kierunku wschodnim z Terespolem, północnym - z  Białymstokiem i  zachodnim - z Warszawą – zaznacza prezydent Białej Podlaskiej.

Co równie ważne, droga ta stanowić będzie również najdogodniejszy dojazd do terenów lotniska i terenu planowanej specjalnej podstrefy ekonomicznej. Jest to jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, które jest niezbędna dla rozwoju miasta, uruchomienia nowych terenów inwestycyjnych i jego szans na przyciągnięcie inwestorów. Biała Podlaska bez nowych inwestycji będzie zagrożona stagnacją i powiększeniem się problemów społecznych takich jak bezrobocie, które już dziś wynosi dużo więcej niż krajowa średnia.

Propozycja budowy obwodnicy jest więc w pełni uzasadniona i powinna zostać uwzględniona w Planie rozwoju sieci dróg wojewódzkich Województwa Lubelskiego na lata 2012-2020 oraz w projekcie Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Lubelskiego.

Pozostałe artykuły

Wychowankowie Bialskiego Centrum Kultury kolejny raz odnoszą sukcesy na ogólnopolskich konkursach plastycznych!!!
2023-02-01

Z radością informujemy, że w konkursie zorganizowanym w zeszłym roku, spośród 351 prac nadesłanych z całej Polski grafiki Zuzanny Rudzkiej i Natalii Grzechnik z Pracowni Grafiki...

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.