Aktualności
Prezydent walczy o powstanie wschodniej obwodnicy miasta (WIDEO)
2015-05-21
Aby mogła powstać specjalna podstrefa ekonomiczna, niezbędne jest skomunikowanie 64-hektarowej działki znajdującej się na bialskim lotnisku. Gwarantem tego jest budowa wschodniej obwodnicy miasta. Prezydent Dariusz Stefaniuk stara się, aby jej finansowanie wpisane zostało do Planu Rozwoju Sieci Dróg Wojewódzkich Województwa Lubelskiego na lata 2012-2020. Z tej okazji włodarz Białej Podlaskiej 18 maja zabrał głos podczas sesji sejmiku.

– Moje wystąpienie to był krok, aby sprowokować dyskusję na ten temat w szerszym gremium. Wierzę, że marszałek wykaże w tej sprawie dobrą wolę i uda się nam skomunikować lotnisko, abyśmy mogli stworzyć bialczanom nowe miejsca pracy – podkreśla Dariusz Stefaniuk.

Inwestycja, o którą walczy prezydent przyniosłaby bezdyskusyjne korzyści dla układu komunikacyjnego północno-wschodniej części województwa lubelskiego, jak również realne korzyści społeczno-ekonomiczne związane między innymi z obniżeniem kosztów eksploatacji pojazdów, czasu użytkowników infrastruktury drogowej, ilości wypadków drogowych i ofiar oraz zanieczyszczeń środowiska. Specyfika układu komunikacyjnego miasta sprawia realne trudności z przejazdem przez nie, zwłaszcza w odniesieniu do ruchu tranzytowego.

– Proponowany przez nas nowy przebieg drogi wojewódzkiej to wschodnia obwodnica z wykorzystaniem Alei Solidarności. Jest to drogą stanowiącą główną i najprostszą trasę łączącą południowo wschodnią część powiatu ziemskiego z drogą krajową nr 2 i dalej w kierunku wschodnim z Terespolem, północnym - z  Białymstokiem i  zachodnim - z Warszawą – zaznacza prezydent Białej Podlaskiej.

Co równie ważne, droga ta stanowić będzie również najdogodniejszy dojazd do terenów lotniska i terenu planowanej specjalnej podstrefy ekonomicznej. Jest to jedna z kluczowych inwestycji infrastrukturalnych, które jest niezbędna dla rozwoju miasta, uruchomienia nowych terenów inwestycyjnych i jego szans na przyciągnięcie inwestorów. Biała Podlaska bez nowych inwestycji będzie zagrożona stagnacją i powiększeniem się problemów społecznych takich jak bezrobocie, które już dziś wynosi dużo więcej niż krajowa średnia.

Propozycja budowy obwodnicy jest więc w pełni uzasadniona i powinna zostać uwzględniona w Planie rozwoju sieci dróg wojewódzkich Województwa Lubelskiego na lata 2012-2020 oraz w projekcie Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Lubelskiego.

Pozostałe artykuły

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Remont na ul. Podmiejskiej
2022-06-20

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami polegającymi na układaniu warstwy ścieralnej na ulicy Podmiejskiej w Białej Podlaskiej, od dnia 20.06.2022 r. ulica zostanie zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców