Aktualności
Solidarni z Ukrainą
2022-02-25
Tragedia wojny dotknęła naszych najbliższych sąsiadów. Pozostajemy solidarni z Ukrainą, którą spotyka niesprawiedliwość i krzywda.

Wobec naturalnego odruchu niepewności chcę Państwa zapewnić - Biała Podlaska i jej mieszkańcy są bezpieczni. Bialskie szkoły, urzędy, instytucje i zakłady pracy działają normalnie i bez zakłóceń.
Nasze miejskie instytucje dbające o bezpieczeństwo i zdrowie pozostają w stanie gotowości, by w każdym momencie organizować potrzebną pomoc. Potwierdziliśmy to w czasie spotkania sztabu kryzysowego w Urzędzie Miasta.
Odbyliśmy też spotkanie online z wojewodą, przedstawione zostały wytyczne do bieżących działań ukierunkowanych na pomoc spodziewanym uchodźcom. W tym momencie Biała Podlaska nie otrzymała zaleceń organizacji miejsc zakwaterowania.
Ambasador Ukrainy w wielu dzisiejszych rozmowach z mediami zwrócił uwagę na szerzone fake newsy, będące jednym z elementów działań mających na celu wzbudzanie chaosu. Nasza solidarność niech polega też na tym, by ich nie rozpowszechniać, nie poddawać się terrorowi dezinformacji.
To, co dobrego może zrobić dziś każdy z nas, to okazywać ludzką serdeczność i wsparcie żyjącym wśród nas Ukraińcom, mieszkańcom naszego miasta, osobom uczącym się, studiującym i pracującym wśród nas.
Pozostałe artykuły

Ferie w Białej Podlaskiej
2023-01-05

Od 16 stycznia br. dzieci i młodzież z województwa lubelskiego rozpoczynają ferie zimowe.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2023-01-04

Z ogromną przyjemnością informujemy, że pięcioro podopiecznych z Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel" z Bialskiego Centrum Kultury, działającej po kierunkiem pani Lilli Wielgan-Michaluk zostało laureatami XI Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego i Literackiego „Mój Anioł" pod patronatem lubelskiego kuratora oświaty i starosty krasnostawskiego.

Prawa konsumentów - zmiana przepisów
2023-01-03

Z dniem 1 stycznia 2023 r. weszły w życie nowe przepisy dla konsumentów. Zmiany wynikają z implementacji trzech unijnych dyrektyw: Omnibus, Towarowej oraz Cyfrowej i dotyczą ustaw: o prawach...

Kolejne sukcesy młodych tancerzy z Dance Academy Studio Biała Podlaska
2022-12-21

Podczas XIX Ogólnopolskiego Mikołajkowego Turnieju Tańca, który odbył się 17 grudnia br. w Kielcach tancerze z Białej Podlaskiej zdobyli 24 cenne puchary i 76 medali.

Kolejny graficzny sukces Piksela
2022-12-06

Znamy już laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego „Uliczki, kamieniczki, zakamarki" zorganizowanego z okazji 750-lecia miasta Lublińca. Organizatorem konkursu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.