Aktualności
Bialska Szkoła Ćwiczeń
2022-02-16

Bialska Szkoła Ćwiczeń - to projekt, na który Miasto Biała Podlaska pozyskało 1 328 133,67 zł, by istotnie rozwinąć dydaktyczne zaplecze uczestniczących w nich szkół.

Liderem projektu jest Szkoła Podstawowa nr 9, pełniąca rolę Szkoły Ćwiczeń. Szkoły wspierane to 5 placówek z terenu naszego miasta, w tym 1 szkoła specjalna, i 2 szkoły z terenów wiejskich gminy Biała Podlaska: Szkoła Podstawowa im. 30 Poleskiej Dywizji Piechoty Armii Krajowej w Grabanowie, Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Sławacinku Starym.
 
Projekt realizujemy w partnerstwie z lubelskim Samorządowym Centrum Doskonalenia Nauczycieli w oraz Uniwersytetem Humanistyczno-Przyrodniczym w Siedlcach.

 

Pozostałe artykuły

Nasz Jarmark Wielkanocny to najpiękniejsze tradycje, święto rzemiosła, rękodzieła, najlepszych wyrobów, muzyki, śpiewu i tańca
2025-04-14

To wszystko tworzy wyjątkową atmosferę serdeczności, tak docenianą przez wystawców z całego kraju i z zagranicy i odwiedzających plac Wolności.

Zapraszamy na kolejne spotkanie Awanturniczego Klubu Filmowego
2025-04-14

W spólnie obejrzymy animowany hit kinowy dla całej rodziny o bocianie, który pakuje się w niezłe kłopoty. Nie ma tu ograniczeń wiekowych.

14 kwietnia obchodzimy 1059. rocznicę chrztu Polski
2025-04-14

Decyzja Mieszka I w 966 roku była początkiem polskiej państwowości oraz wprowadzenia naszego kraju do kręgu Europy. Młodzież z ZSZ nr 1 w Białej Podlaskiej uczciła tę rocznicę, przygotowując krótką lekcję historii, za którą w imieniu prezydenta Michaał Litwiniuka  podziękowała zastępca Justyna Gorczyca.

Bialska Liga Historyczna pod hasłem "Królowie elekcyjni" podsumowana
2025-04-13

Wzięło w niej udział 100 uczniów z 13 szkół podstawowych. Rozstrzygnięcie nastąpiło w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 pod dyrekcją Ryszarda Dołęgi. Szkoła ta jest także organizatorem wszystkich trzech etapów konkursu.

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej
2025-04-13

13 kwietnia obchodzimy Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej, w którym wspominamy ludobójstwo zaplanowane w 1940 roku przez ZSRR.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.