Aktualności
Spotkanie noworoczne prezydenta miasta
2022-01-18

Spotkanie noworoczne zorganizowane przez prezydenta Michała Litwiniuka  już za nami. To była wyjątkowa okazja do podsumowania minionego roku, który był obfity w wiele wydarzeń kulturalnych, incjatyw społecznych oraz działań inwestycyjnych.


Podczas spotkania doceniając zaangażowanie i pracę na rzecz mieszkańców miasta zostały wręczone Medale Prezydenta Miasta Biała Podlaska.
Otrzymali je:
- Paweł Iwaniuk - koordynator ds. dostępności i osób z niepełnosprawnościami UM Biała Podlaska,
- Janusz Trzos, Anna Jańczuk, Dorota Peszuk z Samorządowego Punktu Szczepień,
- Arkadiusz Leszczyński – prezes OSP Sidorki,
- Janusz Maraśkiewicz – historyk sztuki, badacz architektury, wieloletni konserwator zabytków.

Podsumowanie działań kulturalnych dokonał Krzysztof Korwin-Piotrowski, dyrektor artystyczny Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego (Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego).

Anna Jakubiak - kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy prowadzonego przez Caritas Diecezji Siedleckiej i Ks. Paweł Zazuniak zastępca dyrektora Caritas Diecezji Siedleckiej opowiedziali o ważnych projektach społecznych realizowanych w ubiegłym roku.

Wydarzenie uświetnił występ Zespołu Pieśni i Tańca "Podlasiacy", działający przy Bialskim Centrum Kultury, który wykonał najpiękniejsze polskie kolędy.

Wierzymu, że nadchodzący rok będzie równie intensywny!

Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Międzynarodowy sukces naszych pikselowych graficzek !!!
2022-05-06

Ponad dwa tysiące prac z całego świata wpłynęło na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Bohúňova Paleta, który już po raz kolejny zorganizował Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej wraz ze Szkołą Artystyczną w Dolnym Kubinie na Słowacji. Z ogromna radością informujemy że aż 5 wychowanek Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel", prowadzonej przez panią Lillę Wielgan-Michaluk zostało laureatkami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.