Aktualności
Prezent dla podopiecznych Stowarzyszenia Wspólny Świat
2021-12-21

Najpierw Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zorganizowała tak fantastyczną Noc Bibliotek, że jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło ją za najciekawsze, wyróżniające się pomysły na to wydarzenie w 2021 r.
W tym roku w akcji nocnego spędzenia czasu z kulturą wzięło udział ponad 1300 bibliotek. 
Potem dotarła do biblioteki specjalna nagroda konkursowa: czytnik ebooków dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Następnie prezydent miasta Michał Litwiniuk razem z dyrektorem bilbioteki, panem dr. Pawłem Borkiem, i panią rzecznik Gabriela Kuc-Stefaniuk przekazali czytnik podopiecznym ze Stowarzyszenia Wspólny Świat. 
Czytnik firmy Kindle ma dostęp do wirtualnej wypożyczalni Legimi (tysiące tytułów czekające na czytelników).

"Każde spotkanie we Wspólnym Świecie to okazja do bardzo ciekawych rozmów ze specjalistami pracującymi w Stowarzyszeniu. Ogromne wrażenie zrobiły na nas pracownie urządzone w nowym budynku i to, co w nich powstaje. Podziwialiśmy dziś wyroby ceramiczne (brawo, Pani Małgorzata Tymoszuk) czy z pracowni stolarskiej (super, Panowie Jacek Dobrzyński, Adrian Jankiewicz), gdzie aktualnie powstają cudowne drewniane choinki. Podopieczni Stowarzyszenia korzystają z fantastycznych zajęć. Gratulacje, drogie Panie: Anna Chwałek i Anna Żytkowska, niestrudzone w zaskakiwaniu nas wielką pracowitością i pasją" - podsumował spotkanie prezydent miasta Michał Litwiniuk

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Francuskiej
2022-08-01

W związku z realizacją zadania pn. „Budowa ulicy Armii Krajowej w Białej Podlaskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Witolda Pileckiego do skrzyżowania z ul. Francuską” od dnia 3...

Komunikat dotyczący zagrożenia zatruciem tlenkiem węgla w upalne dni
2022-07-29

"Strażacy rekordowo często wyjeżdżają do interwencji związanych z emisją tlenku węgla w mieszkaniach i domach – przyczyną upał.

Wielkie otwarcie Stadionu Miejskiego!
2022-07-28

Największe gwiazdy polskiego futbolu, trenerzy reprezentacji Polski, władze PZPN z tak wyjątkowymi gośćmi otworzymy Miejski Stadion 4 września o godzinie 19:00

Budżet obywatelski - oddajemy decyzję w ręce mieszkańców !
2022-07-28

Zgłoś swój projekt i miej realny wpływ na rozwój naszego miasta.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.