Aktualności
Prezent dla podopiecznych Stowarzyszenia Wspólny Świat
2021-12-21

Najpierw Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zorganizowała tak fantastyczną Noc Bibliotek, że jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło ją za najciekawsze, wyróżniające się pomysły na to wydarzenie w 2021 r.
W tym roku w akcji nocnego spędzenia czasu z kulturą wzięło udział ponad 1300 bibliotek. 
Potem dotarła do biblioteki specjalna nagroda konkursowa: czytnik ebooków dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.
Następnie prezydent miasta Michał Litwiniuk razem z dyrektorem bilbioteki, panem dr. Pawłem Borkiem, i panią rzecznik Gabriela Kuc-Stefaniuk przekazali czytnik podopiecznym ze Stowarzyszenia Wspólny Świat. 
Czytnik firmy Kindle ma dostęp do wirtualnej wypożyczalni Legimi (tysiące tytułów czekające na czytelników).

"Każde spotkanie we Wspólnym Świecie to okazja do bardzo ciekawych rozmów ze specjalistami pracującymi w Stowarzyszeniu. Ogromne wrażenie zrobiły na nas pracownie urządzone w nowym budynku i to, co w nich powstaje. Podziwialiśmy dziś wyroby ceramiczne (brawo, Pani Małgorzata Tymoszuk) czy z pracowni stolarskiej (super, Panowie Jacek Dobrzyński, Adrian Jankiewicz), gdzie aktualnie powstają cudowne drewniane choinki. Podopieczni Stowarzyszenia korzystają z fantastycznych zajęć. Gratulacje, drogie Panie: Anna Chwałek i Anna Żytkowska, niestrudzone w zaskakiwaniu nas wielką pracowitością i pasją" - podsumował spotkanie prezydent miasta Michał Litwiniuk

Pozostałe artykuły

Spotkanie noworoczne prezydenta miasta
2022-01-18

Spotkanie noworoczne zorganizowane przez prezydenta Michała Litwiniuka  już za nami. To była wyjątkowa okazja do podsumowania minionego roku, który był obfity w wiele wydarzeń kulturalnych, incjatyw społecznych oraz działań inwestycyjnych.

Azyl poprowadzi schronisko dla zwierząt
2022-01-18

3 stycznia 2022r. Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Zwierząt "Azyl" na prowadzenie schroniska dla bezdomnych zwierząt. Stowarzyszenie zgłosiło swoją ofertę w konkursie na powierzenie wykonania zadania publicznego w zakresie ochrony zwierząt poprzez prowadzenie schroniska dla bezdmonych zwierząt z terenu Miasta.

Biała w chmurze - projekt wsparcia placówek edukacyjnych
2022-01-18

"Biała w chmurze" to projekt realizowany przez Urząd Miasta Biała Podlaska, którego głównym celem jest wsparcie placówek edukacyjnych.

Budowa przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku trybun stadionu miejskiego
2022-01-18

W związku z budową przyłącza kanalizacji sanitarnej do budynku trybun stadionu miejskiego informujemy, że w najbliższych dniach wystąpią niewielkie utrudnienia w ruchu na fragmencie ul. Akademickiej.

Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2
2022-01-17

Zespół Szkół Zawodowych Nr 2 im. F. Żwirki  i S. Wigury w Białej Podlaskiej, przy dużym zaangażowaniu Gminy Miejskiej Biała Podlaska od września ub.r. realizuje projekt p.n. „Fachowcy z Brzeskiej! - edycja 2”, w którym objęci wsparciem są zarówno uczniowie szkoły, jak i pracujący tam nauczyciele.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.