Blisko 150 rowerzystów wzięło udział w 16. edycji Rajdu im. J. I. Kraszewskiego, którego celem było Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Cykliści ruszyli w trasę, by...
Podczas tegorocznej edycji Jarmaku Bożonarodzeniowego swoją ofertę zaprezentowało 55 wystawców. Oferowali oni porodukty na stół świąteczny wytwarzane tradycyjnymi metodami. Ponadto podziwialiśmy przepiękne stroiki i ozdoby świąteczne, sztukę ludową, w tym wikliniarstwo, koronkarstwo oraz ceramikę artystyczną, obrazy i książki.
Swoje prace zaprezentowali przedstawiciele terapii zajęciowej Domów Pomocy Społecznej z terenu powiatu bialskiego oraz ze Szkoły Specjalnej w Białej Podlaskiej.
W tym roku po raz pierwszy gościliśmy flisaków z Polskiego Stowarzyszenia Flisakow Pienińskich na rzece Dunajec.
Jarmarkowi towarzyszyła wystawa prac konkursowych na "Najpiękniejsze życzenia z Białej Podlaskiej".
Na scenie zobaczyliśmy i usłyszeliśmy zespoły muzyczne działające przy Bialskim Centrum Kultury. Dziękujemy również zespołowi reprezentującemu Gminny Ośrodek Kultury w Białej Podlaskiej.
Wydarzenie objęte zostało Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Michała Litwiniuka.
Ogromne brawa należą się organizatorom jarmarku:
prezydentowi miasta Michałowi Litwiniukowi,
dyrektorowi oraz pracownikom Bialskiego Centrum Kultury,
Małgorzacie Rafał z Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej
Do zobaczenia za rok !
Gucio, Borys, Pucio, Bella i Miłek to tylko kilku z ponad 160 podopiecznych, którzy na co dzień znajdują bezpieczne schronienie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Azyl” w Białej...
Na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbył się piknik edukacyjny pod nazwą „Akademia Ochrony Ludności i Obrony Cywilnej”, zorganizowany w ramach krajowego treningu pierwszej pomocy....





