Aktualności
Co w budżecie na 2022 rok?
2021-11-23

Przyszłoroczny budżet to ambitny plan realizacji kluczowych potrzeb dla rozwoju miasta i jego właściwego funkcjonowania. Pomimo trudności, jakie na samorządy nałożyła inflacja i ogólny wzrost kosztów oraz ustawowe zmniejszenie dochodów, zaplanowaliśmy kontynuację ofensywy inwestycyjnej, uwzględniającą  większość wniosków złożonych przez kluby radnych – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk, dziękując przy tym pani skarbnik Marcie Mirończuk oraz pracownikom UM i jednostek podległych, za czasochłonną i odpowiedzialną pracę, umożliwiającą dalszy rozwój Białej Podlaskiej dzięki śmiałej, choć rozważnej polityce budżetowej.
W budżecie przewidziano następujące kwoty na główne zadania inwestycyjne w takich obszarach jak:
- wydatki na transport i łączność, w tym kontynuacja planu budowy dróg – 36 mln zł,
- wydatki na rewitalizację obszarów miejskich – 17 mln zł,
- wydatki na gospodarkę komunalną – 5 mln zł,
- wydatki na edukację, kulturę, sport i potrzeby osób z niepełnosprawnościami – 33 mln zł,
- Budżet Obywatelski – ponad 2,5 mln zł,
- wydatki bieżące na politykę społeczną i rodziną – 68 mln zł,
- wydatki na na komunikację miejską (nieodpłatną od 1.09.2022 r. dla uczniów szkół podstawowych mieszkających w Białej Podlaskiej), remonty i zimowe utrzymanie dróg i chodników – 16 mln zł,
- wydatki na bezpieczeństwo publiczne – 19 mln zł,
- wydatki bieżące na kulturę – 9 mln zł.
„Budżet uwzględnia pozyskane środki zewnętrzne na inwestycje w kwocie 37 mln zł. To optymalny i stabilny projekt, bezpieczny dla mieszkańców i utrzymujący tempo rozwoju - już 4. taki w tej kadencji. Wspólnie z mieszkańcami liczę na jego przyjęcie przez wszystkie kluby w Radzie Miasta” – powiedział prezydent.

Pozostałe artykuły

“Mamy zaćmę na oku”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok w kierunku zaćmy
2021-11-26

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w kierunku zaćmy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii...

Webinar „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”
2021-11-25

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Europejskim Centrum Konsumenckim zapraszają do udziału w webinarze pod hasłem: „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”, który odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 10:00 na kanale UOKiK.

Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.