Aktualności
Co w budżecie na 2022 rok?
2021-11-23

Przyszłoroczny budżet to ambitny plan realizacji kluczowych potrzeb dla rozwoju miasta i jego właściwego funkcjonowania. Pomimo trudności, jakie na samorządy nałożyła inflacja i ogólny wzrost kosztów oraz ustawowe zmniejszenie dochodów, zaplanowaliśmy kontynuację ofensywy inwestycyjnej, uwzględniającą  większość wniosków złożonych przez kluby radnych – podkreśla prezydent Michał Litwiniuk, dziękując przy tym pani skarbnik Marcie Mirończuk oraz pracownikom UM i jednostek podległych, za czasochłonną i odpowiedzialną pracę, umożliwiającą dalszy rozwój Białej Podlaskiej dzięki śmiałej, choć rozważnej polityce budżetowej.
W budżecie przewidziano następujące kwoty na główne zadania inwestycyjne w takich obszarach jak:
- wydatki na transport i łączność, w tym kontynuacja planu budowy dróg – 36 mln zł,
- wydatki na rewitalizację obszarów miejskich – 17 mln zł,
- wydatki na gospodarkę komunalną – 5 mln zł,
- wydatki na edukację, kulturę, sport i potrzeby osób z niepełnosprawnościami – 33 mln zł,
- Budżet Obywatelski – ponad 2,5 mln zł,
- wydatki bieżące na politykę społeczną i rodziną – 68 mln zł,
- wydatki na na komunikację miejską (nieodpłatną od 1.09.2022 r. dla uczniów szkół podstawowych mieszkających w Białej Podlaskiej), remonty i zimowe utrzymanie dróg i chodników – 16 mln zł,
- wydatki na bezpieczeństwo publiczne – 19 mln zł,
- wydatki bieżące na kulturę – 9 mln zł.
„Budżet uwzględnia pozyskane środki zewnętrzne na inwestycje w kwocie 37 mln zł. To optymalny i stabilny projekt, bezpieczny dla mieszkańców i utrzymujący tempo rozwoju - już 4. taki w tej kadencji. Wspólnie z mieszkańcami liczę na jego przyjęcie przez wszystkie kluby w Radzie Miasta” – powiedział prezydent.

Pozostałe artykuły

Kolejny graficzny sukces Piksela!!
2022-05-18

Miło nam poinformować, że młodzi artyści z Pracowni Grafiki Komputerowej„Piksel", zatriumfowali na XXI Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza i Franciszki Arnsztajnowej" pod patronatem Lubelskiego Kuratora Oświaty.

Klub Kultury Scena gościł młodych zdolnych recytatorów
2022-05-13

Wojewódzki Ośrodek Kultury w Lublinie ogłosił 41. Mały Konkurs Recytatorski dla uczniów szkół podstawowych województwa lubelskiego, a Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego przeprowadziło eliminacje powiatowe.

Sięgnij po dotację na własną działalność gospodarczą!
2022-05-11

19 maja br. rozpoczynamy rekrutację do projektu „Załóż firmę i odnieś sukces! Kompleksowe wsparcie dla osób planujących rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej na terenie MOF Biała Podlaska – edycja II"

Zapraszamy do obejrzenia najnowszego spotu promującego 4. edycję Rowerowej Stolicy Polski!
2022-05-06

Pobierz darmową aplikację Aktywne Miasta i dołącz do zabawy.

Międzynarodowy sukces naszych pikselowych graficzek !!!
2022-05-06

Ponad dwa tysiące prac z całego świata wpłynęło na Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Bohúňova Paleta, który już po raz kolejny zorganizował Dom Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej wraz ze Szkołą Artystyczną w Dolnym Kubinie na Słowacji. Z ogromna radością informujemy że aż 5 wychowanek Pracowni Grafiki Komputerowej „Piksel", prowadzonej przez panią Lillę Wielgan-Michaluk zostało laureatkami.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.