Aktualności
Noc Bibliotek 2021
2021-10-05

Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na Noc Bibliotek 2021, która odbędzie się 8-9 października br. Hasłem tegorocznej edycji jest „Czytanie wzmacnia” które ma na celu promocję czytelnictwa. Tegoroczna akcja będzie wyjątkowa ze względu na spotkanie autorskie z Robertem Małeckim – jednym z czołowych polskich pisarzy literatury sensacyjnej oraz kryminalnej. Autor będzie promował swoją najnowszą książkę „ Najsłabsze ogniwo”, która ukazała się we wrześniu bieżącego roku.

Ogólnopolska akcja Nocy Bibliotek w Białej Podlaskiej rozpocznie się 8 października spotkaniem, ze znanym w środowisku piłkarskim – Cezarym Hince. Spotkanie będzie okazją do promocji najnowszej książki autora pt:. ,,Piłkarskim szlakiem północnej Lubelszczyzny. Kluby, mecze i rozgrywki ligowe sezon po sezonie 1975-2021”. W myśl zasady, że czytanie wzmacnia i krzepi tak jak dobry mecz, tego wieczoru wybierzemy się w sentymentalną podróż szlakiem piłkarskich rozgrywek toczonych na terenie byłego województwa bialskopodlaskiego. Będzie to nie lada gratka dla lokalnych fanów piłki nożnej.

9 października o godzinie 18:00 dyrektor oraz pracownicy bialskiej instytucji kultury zaproszą mieszkańców miasta do udziału w spotkaniu z technikiem kryminalistyki ph. „Czy istnieje zbrodnia doskonała?”. O tym czy sensacyjne książki ukazują prawdziwą pracę służb specjalnych i ich techniki badania przestępstw.

O godzinie 19:00 rozpoczniemy spotkanie z Robertem Małeckim, który jest jednym z najbardziej poczytnych autorów kryminałów w Polsce. Jego książki wielokrotnie zdobywały nagrody na ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach.

W Barwnej Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży zgodnie z tegorocznym hasłem Nocy Bibliotek .: „Czytanie wzmacnia” będzie szansa udowodnić, że czytelnicy Biblioteki Barwnej są mocni w każdej z dziedzin. O godzinie 17: 00 w Multicentrum odbędzie się spotkanie z technikiem kryminalistyki, który wprowadzi dzieci w tajniki swojej niezwykłej pracy. Następnie wszyscy uczestnicy bogatsi o wiedzę, jaka została im przekazana przez kryminologa, wezmą udział w emocjonującej grze tropem zagadek. Wspólnie przeprowadzimy „Mocne śledztwo” w poszukiwaniu zaginionej książki. Po udanym śledztwie proponujemy wzmacniający pokaz filmowy.

W Filii nr 3 MBP (ul. Zygmunta Starego) odbędą się zajęcia dla dzieci pt. "Książka - to mnie krzepi". A w programie między innymi: głośne czytanie, kreatywne zabawy, quizy oraz wspólne szukanie skarbu. Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 16:00.

W Filii nr 6 MBP (ul. Orzechowa 34) odbędzie się spotkanie z Ryszardem Modelewskim, z którym wspólnie weźmiemy na warsztat kryminalne zagadki sprzed lat. Start o godzinie 16.00

8 i 9 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz agendach podległych będzie obowiązywała abolicja na książki. W tych dniach czytelnicy nie zapłacą kar za nieterminowy zwrot książek.

Pozostałe artykuły

Koniec sezonu rowerowego? Nic z tego!!! Zapraszamy do rywalizacji
2021-10-13

Na dworze coraz chłodniej, poranki witają przymrozkiem, wieczorne mgły i deszczowe dni nie ułatwiają aktywności na świeżym powietrzu. Jednak trudno nam rozstać się z rowerem. Wypatrujemy złotej polskiej jesieni, szukając sposobności na rowerowe wycieczki. A może w ogóle nie odstawiacie swojego jednośladu na czas niesprzyjającej aur? Tym lepiej.

Apel Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego
2021-10-12

„Szczepienia są kluczowym elementem walki z COVID-19. Szczepiąc się chronimy nie tylko siebie, ale także swoich najbliższych, osoby starsze. Dlatego bardzo gorąco namawiam państwa do zaszczepienia się, korzystajmy z dobrodziejstw nowoczesnej medycyny. Drodzy Państwo, nie czekajmy. Zaufajmy nauce, zaufajmy medykom, bądźmy wszyscy ambasadorami szczepień!” – Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Rozwijamy Bialski System Doradztwa Zawodowego
2021-10-11

4 października odbyło się spotkanie doradców zawodowych działających w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez miasto Biała Podlaska. Spotkanie miało na celu podsumowanie pierwszego roku funkcjonowania Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego. W trakcie spotkania swoje dobre praktyki przedstawiło m. in Przedszkole Samorządowe Nr 13 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3.

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki
2021-10-11

Prezydent miasta Michał Litwiniuk i rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej prof. Jerzy Nitychoruk podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwrócili uwagę na budzącą podziw i inspirującą aktywność bialskich seniorów. Akademickim seniorom niestrudzenie przewodzi Przewodnicząca Samorządu UTW pani Irena Mikiciuk.

"Szóstka" z dwoma medalami
2021-10-07

W dniach 02-03.10.2021r w Lublinie odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich - I Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek. Startowało 15 zespołów z naszego województwa.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.