Aktualności
Noc Bibliotek 2021
2021-10-05

Prezydent Miasta Biała Podlaska oraz Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na Noc Bibliotek 2021, która odbędzie się 8-9 października br. Hasłem tegorocznej edycji jest „Czytanie wzmacnia” które ma na celu promocję czytelnictwa. Tegoroczna akcja będzie wyjątkowa ze względu na spotkanie autorskie z Robertem Małeckim – jednym z czołowych polskich pisarzy literatury sensacyjnej oraz kryminalnej. Autor będzie promował swoją najnowszą książkę „ Najsłabsze ogniwo”, która ukazała się we wrześniu bieżącego roku.

Ogólnopolska akcja Nocy Bibliotek w Białej Podlaskiej rozpocznie się 8 października spotkaniem, ze znanym w środowisku piłkarskim – Cezarym Hince. Spotkanie będzie okazją do promocji najnowszej książki autora pt:. ,,Piłkarskim szlakiem północnej Lubelszczyzny. Kluby, mecze i rozgrywki ligowe sezon po sezonie 1975-2021”. W myśl zasady, że czytanie wzmacnia i krzepi tak jak dobry mecz, tego wieczoru wybierzemy się w sentymentalną podróż szlakiem piłkarskich rozgrywek toczonych na terenie byłego województwa bialskopodlaskiego. Będzie to nie lada gratka dla lokalnych fanów piłki nożnej.

9 października o godzinie 18:00 dyrektor oraz pracownicy bialskiej instytucji kultury zaproszą mieszkańców miasta do udziału w spotkaniu z technikiem kryminalistyki ph. „Czy istnieje zbrodnia doskonała?”. O tym czy sensacyjne książki ukazują prawdziwą pracę służb specjalnych i ich techniki badania przestępstw.

O godzinie 19:00 rozpoczniemy spotkanie z Robertem Małeckim, który jest jednym z najbardziej poczytnych autorów kryminałów w Polsce. Jego książki wielokrotnie zdobywały nagrody na ogólnopolskich oraz międzynarodowych konkursach.

W Barwnej Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży zgodnie z tegorocznym hasłem Nocy Bibliotek .: „Czytanie wzmacnia” będzie szansa udowodnić, że czytelnicy Biblioteki Barwnej są mocni w każdej z dziedzin. O godzinie 17: 00 w Multicentrum odbędzie się spotkanie z technikiem kryminalistyki, który wprowadzi dzieci w tajniki swojej niezwykłej pracy. Następnie wszyscy uczestnicy bogatsi o wiedzę, jaka została im przekazana przez kryminologa, wezmą udział w emocjonującej grze tropem zagadek. Wspólnie przeprowadzimy „Mocne śledztwo” w poszukiwaniu zaginionej książki. Po udanym śledztwie proponujemy wzmacniający pokaz filmowy.

W Filii nr 3 MBP (ul. Zygmunta Starego) odbędą się zajęcia dla dzieci pt. "Książka - to mnie krzepi". A w programie między innymi: głośne czytanie, kreatywne zabawy, quizy oraz wspólne szukanie skarbu. Rozpoczęcie wydarzenia o godzinie 16:00.

W Filii nr 6 MBP (ul. Orzechowa 34) odbędzie się spotkanie z Ryszardem Modelewskim, z którym wspólnie weźmiemy na warsztat kryminalne zagadki sprzed lat. Start o godzinie 16.00

8 i 9 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej oraz agendach podległych będzie obowiązywała abolicja na książki. W tych dniach czytelnicy nie zapłacą kar za nieterminowy zwrot książek.

Pozostałe artykuły

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Remont na ul. Podmiejskiej
2022-06-20

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami polegającymi na układaniu warstwy ścieralnej na ulicy Podmiejskiej w Białej Podlaskiej, od dnia 20.06.2022 r. ulica zostanie zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców