Aktualności
Ślubowanie klas 1 - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej
2021-10-05

W dniu 30 września 2021 roku Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 5 im. Jana Kochanowskiego w Białej Podlaskiej przyjęła w poczet uczniów pierwszoklasistów.

Gościem honorowym tej podniosłej  uroczystości był Prezydenta Miasta Biała Podlaska Pan Michał Litwiniuk, który skierował ciepłe słowa do Pierwszoklasistów, Ich rodziców i grona pedagogicznego.

Pani Dyrektor Violetta Chmielewska przyjęła ślubowanie od najmłoszych uczniów "Piątki":

- uczniów klasy 1a prowadzonych przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej mgr Ewę Połujańską oraz pedagoga wspomagającego mgr Agatę Szupiluk,
- uczniów klasy 1b prowadzonych przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej mgr Krystynę Burdę  oraz pedagoga wspomagającego mgr Anetę Jaroszuk,
- uczniów klasy 1c prowadzonych przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej mgr Liliannę Wilczek  oraz pedagoga wspomagającego mgr Wiolettę Teredę,
- uczniów klasy 1d prowadzonych przez nauczyciela edukacji wczesnoszkolnej mgr Ewę Demianiuk.

Starsi uczniowie z Samorządu Uczniowskiego zadeklarowali otoczenie opieką i wsparciem młodsze koleżanki i kolegów z klas pierwszych.

Pani Dyrektor wraz z Przewodniczącą Rady Rodziców Szkoły przekazały pierwszakom wspaniałe maty do zabawy w sali lekcyjnej, życząc, by nauka była dla Nich wielką przygodą i przyjemnością.

Całej uroczystości przyglądał się z boku Miś Piątuś, który od wielu lat jest maskotką najmłodszych uczniów " Piątki" .

Pozostałe artykuły

Koniec sezonu rowerowego? Nic z tego!!! Zapraszamy do rywalizacji
2021-10-13

Na dworze coraz chłodniej, poranki witają przymrozkiem, wieczorne mgły i deszczowe dni nie ułatwiają aktywności na świeżym powietrzu. Jednak trudno nam rozstać się z rowerem. Wypatrujemy złotej polskiej jesieni, szukając sposobności na rowerowe wycieczki. A może w ogóle nie odstawiacie swojego jednośladu na czas niesprzyjającej aur? Tym lepiej.

Apel Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego
2021-10-12

„Szczepienia są kluczowym elementem walki z COVID-19. Szczepiąc się chronimy nie tylko siebie, ale także swoich najbliższych, osoby starsze. Dlatego bardzo gorąco namawiam państwa do zaszczepienia się, korzystajmy z dobrodziejstw nowoczesnej medycyny. Drodzy Państwo, nie czekajmy. Zaufajmy nauce, zaufajmy medykom, bądźmy wszyscy ambasadorami szczepień!” – Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski

Rozwijamy Bialski System Doradztwa Zawodowego
2021-10-11

4 października odbyło się spotkanie doradców zawodowych działających w przedszkolach i szkołach prowadzonych przez miasto Biała Podlaska. Spotkanie miało na celu podsumowanie pierwszego roku funkcjonowania Bialskiego Systemu Doradztwa Zawodowego. W trakcie spotkania swoje dobre praktyki przedstawiło m. in Przedszkole Samorządowe Nr 13 oraz Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 3.

Uniwersytet Trzeciego Wieku rozpoczął nowy rok akademicki
2021-10-11

Prezydent miasta Michał Litwiniuk i rektor Państwowej Szkoły Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej prof. Jerzy Nitychoruk podczas inauguracji roku akademickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwrócili uwagę na budzącą podziw i inspirującą aktywność bialskich seniorów. Akademickim seniorom niestrudzenie przewodzi Przewodnicząca Samorządu UTW pani Irena Mikiciuk.

"Szóstka" z dwoma medalami
2021-10-07

W dniach 02-03.10.2021r w Lublinie odbył się Turniej Nadziei Olimpijskich - I Wojewódzki Turniej Piłki Siatkowej Młodziczek. Startowało 15 zespołów z naszego województwa.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.