Aktualności
Znamy laureatów tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego!
2021-09-24

Wyniki głosowania zostały ogłoszone 23 września br.  przed widowiskiem ZPiT Podlasie i zespołu Warszawianka z Uniwersytetu Warszawskiego, które przedstawiono w bialskim amfiteatrze w ramach 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Statuetki laureatom wręczył prezydent Michał Litwiniuk.

Budżet Obywatelski to decyzyjność mieszkańców miasta i spożytkowanie miejskich funduszy w kwocie 2 010 000 zł na ważne inicjatywy wpływające na rozwój naszej małej ojczyzny. W tym roku do BO wpłynęło 28 projektów, z których ocenę pozytywną otrzymało 24. Oddano łącznie 8 166 prawidłowych głosów (7 152 to głosy internetowe, 1 014 to głosy na kartach do głosowania).
 
W projektach dużych zwyciężył "Park linowowy i trampoliny pod Dębami", na który 2 607 bialczan oddało swój głos. Autorami inicjatywy są: Jakub Radomiński, Marcin Izdebski, Marek Dzyr. Drugie miejsce należy do projektu Pana Roberta Woźniaka, który zaproponował budowę Centrum lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 9. Łącznie na ten projekt oddano 1 672 głosy.

Wśród projektów małych wygrała budowa chodnika przy ul. Sosnowej (od ul. Długiej do ul. Wyzwolenia), na którą oddano 1 256 głosów. Projekt złożył Pan Franciszek Ostrowski. W Białej Podlaskiej powstanie także FIT-PARK ZDROWIA. Na ten projekt zagłosowało 1 075 bialczan. Autorem inicjatywy jest Pan Bartłomiej Kuczer. Trzecie miejsce zajął projekt Pani Izabeli Kunickiej oraz Pana Andrzeja Halickiego "Pies i kot w mieście - wspólna sprawa", który uzyskał 1 034 głosy.
 
Gratulujemy
Pozostałe artykuły

“Mamy zaćmę na oku”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok w kierunku zaćmy
2021-11-26

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w kierunku zaćmy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii...

Webinar „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”
2021-11-25

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Europejskim Centrum Konsumenckim zapraszają do udziału w webinarze pod hasłem: „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”, który odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 10:00 na kanale UOKiK.

Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.