Aktualności
Znamy laureatów tegorocznej edycji Budżetu Obywatelskiego!
2021-09-24

Wyniki głosowania zostały ogłoszone 23 września br.  przed widowiskiem ZPiT Podlasie i zespołu Warszawianka z Uniwersytetu Warszawskiego, które przedstawiono w bialskim amfiteatrze w ramach 3. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego. Statuetki laureatom wręczył prezydent Michał Litwiniuk.

Budżet Obywatelski to decyzyjność mieszkańców miasta i spożytkowanie miejskich funduszy w kwocie 2 010 000 zł na ważne inicjatywy wpływające na rozwój naszej małej ojczyzny. W tym roku do BO wpłynęło 28 projektów, z których ocenę pozytywną otrzymało 24. Oddano łącznie 8 166 prawidłowych głosów (7 152 to głosy internetowe, 1 014 to głosy na kartach do głosowania).
 
W projektach dużych zwyciężył "Park linowowy i trampoliny pod Dębami", na który 2 607 bialczan oddało swój głos. Autorami inicjatywy są: Jakub Radomiński, Marcin Izdebski, Marek Dzyr. Drugie miejsce należy do projektu Pana Roberta Woźniaka, który zaproponował budowę Centrum lekkoatletycznego przy Zespole Szkół nr 9. Łącznie na ten projekt oddano 1 672 głosy.

Wśród projektów małych wygrała budowa chodnika przy ul. Sosnowej (od ul. Długiej do ul. Wyzwolenia), na którą oddano 1 256 głosów. Projekt złożył Pan Franciszek Ostrowski. W Białej Podlaskiej powstanie także FIT-PARK ZDROWIA. Na ten projekt zagłosowało 1 075 bialczan. Autorem inicjatywy jest Pan Bartłomiej Kuczer. Trzecie miejsce zajął projekt Pani Izabeli Kunickiej oraz Pana Andrzeja Halickiego "Pies i kot w mieście - wspólna sprawa", który uzyskał 1 034 głosy.
 
Gratulujemy
Pozostałe artykuły

Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE
2022-07-04

Miasto Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE- Effectiveness of Environmental Urban policies to improve Resources Efficiency realizowanym w ramach Programu Interreg Europa 2014 – 2020. Głównym celem projektu jest wymiana doświadczeń w zakresie poprawy polityki miejskiej.

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.