Aktualności
3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2021-08-31

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zaprasza na 3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego, który zapowiada się imponująco.
9 dni, 12 fantastycznych muzycznych wydarzeń i gwiazdy światowego formatu - tak właśnie będzie wyglądała trzecia odsłona festiwalu, która z roku na rok gromadzi tłumy.
Dziś prezentujemy bogaty program wydarzeń operowych, operetkowych i musicalowych, które będą trwały od 18 do 26 września 2021 r.
Święto muzyki poważnej zainaugurowane zostanie 18 września 2021 r. w amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów. Na scenie zobaczymy Marię Meyer, która wcieli się w Ordonkę.
Kolejny dzień (19.09.2021 r.) będzie ucztą muzyczną w wykonaniu Małgorzaty Długosz, Kamili Wąsik-Janiak oraz Mirosława Feldgebela. Wydarzenie odbędzie się w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Serpelicach.
Tego samego dnia w Sali Widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury do świata musicalu przeniesie nas Mateusz Deskiewicz, z którym będzie można spotkać się w pizzerii „Czarny Melonik”.
20 września 2021 r. zapraszamy na recital Faustyny Maciejczuk oraz seans filmowy „Chicago”.
22 września 2021 r. na dużym ekranie w bialskim amfiteatrze zobaczymy film dokumentalny o Luciano Pavarotti.
23 września 2021 r. przed publicznością zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Podlasie oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.
25 września 2021 r. odbędzie się gala polskiej piosenki „Od Opola do Sopotu”, podczas której usłyszymy m.in. Kamila Lendzion – dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie. Gościem specjalnym będzie Kasia Moś.
26 września 2021 r. zapraszamy na finał festiwalu, podczas którego usłyszymy m.in. Małgorzata Walewska.Wydarzenie uświetni m.in. występ par baletowych z Opery Lwowskiej.
Wydarzenie poprowadzi: Krzysztof Korwin-Piotrowski (Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego) oraz Katarzyna Sanocka (TVP Kultura).

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Kościelnej
2021-09-23

W związku z rozpoczęciem robót drogowych -  wykonaniem nakładki bitumicznej na ul. Kościelnej na odcinku od ul. Podleśnej do ul. Długiej, w dniach 24.09.2021-29.09.2021 w/w fragment drogi zostanie czasowo wyłączony z ruchu pojazdów.  Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi.

XX Jubileuszowy Podlasie Jazz Festiwal już za nami
2021-09-22

XX Jubileuszowy Podlasie Jazz Festiwal już za nami.

82. rocznica agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę
2021-09-21

17 września obchodziliśmy 82. rocznicę agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. W tym dniu obchodziliśmy uroczyście w naszym mieście Światowy Dzień Sybiraka.

Przebudowa ul. Janowskiej
2021-09-21

Inwestycja obejmuje:

Święto Lotnictwa
2021-09-17

12 września br, obchodziliśmy w mieście Święto Lotnictwa podczas którego otworzono Salę Tradycji poświęconą tradycjom lotniczym Południowego Podlasia, oficjalnie odsłonięto przepiękny mural i monument, które już zawsze będą nam przypominać, jak trwale lotnicy i piloci wpisali się w tożsamość Białej Podlaskiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.