Zakończenie roku akademickiego UTW Akademii Bialskiej to wyjątkowy moment pełen wzruszeń, radości i dumy!
Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zaprasza na 3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego, który zapowiada się imponująco.
9 dni, 12 fantastycznych muzycznych wydarzeń i gwiazdy światowego formatu - tak właśnie będzie wyglądała trzecia odsłona festiwalu, która z roku na rok gromadzi tłumy.
Dziś prezentujemy bogaty program wydarzeń operowych, operetkowych i musicalowych, które będą trwały od 18 do 26 września 2021 r.
Święto muzyki poważnej zainaugurowane zostanie 18 września 2021 r. w amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów. Na scenie zobaczymy Marię Meyer, która wcieli się w Ordonkę.
Kolejny dzień (19.09.2021 r.) będzie ucztą muzyczną w wykonaniu Małgorzaty Długosz, Kamili Wąsik-Janiak oraz Mirosława Feldgebela. Wydarzenie odbędzie się w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Serpelicach.
Tego samego dnia w Sali Widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury do świata musicalu przeniesie nas Mateusz Deskiewicz, z którym będzie można spotkać się w pizzerii „Czarny Melonik”.
20 września 2021 r. zapraszamy na recital Faustyny Maciejczuk oraz seans filmowy „Chicago”.
22 września 2021 r. na dużym ekranie w bialskim amfiteatrze zobaczymy film dokumentalny o Luciano Pavarotti.
23 września 2021 r. przed publicznością zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Podlasie oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.
25 września 2021 r. odbędzie się gala polskiej piosenki „Od Opola do Sopotu”, podczas której usłyszymy m.in. Kamila Lendzion – dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie. Gościem specjalnym będzie Kasia Moś.
26 września 2021 r. zapraszamy na finał festiwalu, podczas którego usłyszymy m.in. Małgorzata Walewska.Wydarzenie uświetni m.in. występ par baletowych z Opery Lwowskiej.
Wydarzenie poprowadzi: Krzysztof Korwin-Piotrowski (Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego) oraz Katarzyna Sanocka (TVP Kultura).
W Białej Podlaskiej odbył się wyjątkowy piknik z okazji Dnia Rodzicielstwa Zastępczego, będący wyrazem wdzięczności dla osób pełniących tę niezwykle ważną misję. Wydarzenie stało się okazją do...
W Białej Podlaskiej odbyło się uroczyste wręczenie prestiżowych wyróżnień – Diamentowych oraz Złotych Piór. Nagrody te odebrało prawie 300 uczniów z miejskich szkół,...
Blisko 150 rowerzystów wzięło udział w 16. edycji Rajdu im. J. I. Kraszewskiego, którego celem było Muzeum Józefa Ignacego Kraszewskiego w Romanowie. Cykliści ruszyli w trasę, by...
Gucio, Borys, Pucio, Bella i Miłek to tylko kilku z ponad 160 podopiecznych, którzy na co dzień znajdują bezpieczne schronienie w Schronisku dla Bezdomnych Zwierząt „Azyl” w Białej...





