Aktualności
3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego
2021-08-31

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zaprasza na 3. Festiwal im. Bogusława Kaczyńskiego, który zapowiada się imponująco.
9 dni, 12 fantastycznych muzycznych wydarzeń i gwiazdy światowego formatu - tak właśnie będzie wyglądała trzecia odsłona festiwalu, która z roku na rok gromadzi tłumy.
Dziś prezentujemy bogaty program wydarzeń operowych, operetkowych i musicalowych, które będą trwały od 18 do 26 września 2021 r.
Święto muzyki poważnej zainaugurowane zostanie 18 września 2021 r. w amfiteatrze w założeniu zamkowo-parkowym Radziwiłłów. Na scenie zobaczymy Marię Meyer, która wcieli się w Ordonkę.
Kolejny dzień (19.09.2021 r.) będzie ucztą muzyczną w wykonaniu Małgorzaty Długosz, Kamili Wąsik-Janiak oraz Mirosława Feldgebela. Wydarzenie odbędzie się w Kościele pw. Św. Piotra i Pawła w Serpelicach.
Tego samego dnia w Sali Widowiskowej Bialskiego Centrum Kultury do świata musicalu przeniesie nas Mateusz Deskiewicz, z którym będzie można spotkać się w pizzerii „Czarny Melonik”.
20 września 2021 r. zapraszamy na recital Faustyny Maciejczuk oraz seans filmowy „Chicago”.
22 września 2021 r. na dużym ekranie w bialskim amfiteatrze zobaczymy film dokumentalny o Luciano Pavarotti.
23 września 2021 r. przed publicznością zaprezentuje się Zespół Pieśni i Tańca Podlasie oraz Zespół Pieśni i Tańca Uniwersytetu Warszawskiego „Warszawianka”.
25 września 2021 r. odbędzie się gala polskiej piosenki „Od Opola do Sopotu”, podczas której usłyszymy m.in. Kamila Lendzion – dyrektor Teatru Muzycznego w Lublinie. Gościem specjalnym będzie Kasia Moś.
26 września 2021 r. zapraszamy na finał festiwalu, podczas którego usłyszymy m.in. Małgorzata Walewska.Wydarzenie uświetni m.in. występ par baletowych z Opery Lwowskiej.
Wydarzenie poprowadzi: Krzysztof Korwin-Piotrowski (Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego) oraz Katarzyna Sanocka (TVP Kultura).

Pozostałe artykuły

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Remont na ul. Podmiejskiej
2022-06-20

Informujemy, że w związku z trwającymi pracami polegającymi na układaniu warstwy ścieralnej na ulicy Podmiejskiej w Białej Podlaskiej, od dnia 20.06.2022 r. ulica zostanie zupełnie wyłączona z ruchu pojazdów.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców