Aktualności
Wakacyjne staże zawodowe uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej.
2021-08-31

Wakacyjne miesiące były bardzo pracowite dla uczniów biorących udział w projekcie „Fachowcy z Brzeskiej! – edycja 2”.W lipcu i sierpniu w stażach zawodowych wzięło udział 72 uczniów Technikum nr 2 (w tym 14 uczennic) oraz 6 uczniów Szkoły Branżowej I stopnia.


Udział w stażach zawodowych to przede wszystkim możliwość poznania specyfiki zawodu w rzeczywistych warunkach pracy. Uczniowie zdobywali doświadczenie i praktyczne umiejętności w branżach: samochodowej, budowlanej, elektrycznej, grafiki i poligrafii cyfrowej, informatycznej oraz mechatronicznej w oparciu o przygotowane programy, zgodne z kierunkami kształcenia w szkole. Wszyscy uczniowie po odbyciu 150-godzinnego stażu zawodowego otrzymali stypendium oraz zwrot kosztów dojazdu.
Realizacja staży zawodowych możliwa była dzięki zaangażowaniu, życzliwości i pomocy pracodawców działających w Białej Podlaskiej i okolicach. 

W tym roku byli  to:

- Agencja Reklamowa Agraffka D. Mikiciuk-Ciołek i M. Ciołek S.C.,
- Aluteam Polska sp. z o.o.,
- AUTO GAZ MECHANIKA BLACHARSTWO Chmielewski Adam,
- BAKALLAND S.A.,
- Centrum Druku i Reklamy OPENPRESS S.C. Marek Krekora, Włodzimierz Szawarniak,
- DARO Dariusz Filipiuk,
- El-DAR Dariusz Rozmysł,
- EL-TOM Brodacki Tomasz,
- Etmus Sp.z o.o,
- Firma Handlowo-Usługowa ELSMYK Piotr Smykowski,
- Instel Przedsiębiorstwo Instalacyjno-Obsługowe Grzegorz Piechowicz,
- Krynica Vitamin S.A.,
- Mechanika Pojazdowa Tadeusz Lipiński,
- MIREX SZANDECKI I MARCZUK Sp. J.,
- P.P.U.H."ORION" Sacewicz Krzysztof,
- P.U.H INSTER Stefaniuk Waldemar,
- POLFER Podzespoły Indukcyjne S.A.,
- Przedsiębiorstwo Produkcyjno Handlowe i Usługowe DOMBUD Sp. z o.o., Biała Podlaska,
- TAU INTERNET,
- Usługi Elektryczne ELDAN Jan Daniluk,
- Tircars Sp.J. Mariusz Chorąży i Wspólnicy,
- Usługi Remontowo-Budowlane Alex-Bud Aleksander Gryciuk,
- Z.A.E. FERLAB Piotr Paprzycki.

Pozostałe artykuły

Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE
2022-07-04

Miasto Biała Podlaska bierze udział w projekcie EURE- Effectiveness of Environmental Urban policies to improve Resources Efficiency realizowanym w ramach Programu Interreg Europa 2014 – 2020. Głównym celem projektu jest wymiana doświadczeń w zakresie poprawy polityki miejskiej.

8. miejsce Białej Podlaskiej w rankingu „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”
2022-06-23

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego chcemy się pochwalić wysokim, 8. miejscem wśród miast na prawach powiatu, jakie zajmuje Biała Podlaska w rankingu pisma Samorządu Terytorialnego WSPÓLNOTA „Miejsca edukacyjnych szans 2020–2021”.

Wspaniałe wieści na zakończenie roku artystycznego! Bialski Piksel z nagrodami!
2022-06-22

IX Ogólnopolski Przegląd Filmów Animowanych Tworzonych przez Dzieci "Oko Kalejdoskopu" w Poznaniu obfitował w sukcesy naszych młodych filmowców z Pracowni Grafiki Komputerowej PIKSEL działającej w Bialskim Centrum Kultury.

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności
2022-06-21

Wakacyjne Koncerty na Placu Wolności w Białej Podlaskiej odbywają się już od wielu lat! W każdy wakacyjny piątek będziemy mieli możliwość posłuchać różnorodnej muzyki, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Zaczynamy już 1 lipca gdzie zagra zespół Gutter Sirens.

Kolejna wygrana Chwilki!
2022-06-21

Zespół wokalny Chwilka działający w Klubie Kultury Piast Bialskiego Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej zajął pierwsze miejsce w finale Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Bajkowej Łęczna 2022.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.