Aktualności
Obchody Święta Wojska Polskiego
2021-08-16

13 sierpnia 2021 r. obchodziliśmy w Białej Podlaskiej Święto Wojska Polskiego. Podczas uroczystości życzenia w imieniu prezydenta Michał Litwiniuk wszystkim wojskowym złożył jego zastępca Maciej Buczyński.

W miejscach pamięci narodowej zostały złożone kwiaty i zapalone znicze.

Ideały wojskowe, którym żołnierze powinni być i są zawsze, niezależnie od okoliczności, widoczne są na sztandarach. To Bóg - symbol najwyższej opieki i wszelkich wartości oraz wyznaczający cnoty, Honor - wymagający duchowej niezłomności - oraz Ojczyzna - rdzeń, początek i cel wszelkich działań jej obrońców i obywateli.

W czasie gdy wojsko znów tak realnie staje się obecne w Białej Podlaskiej dzięki powstającemu garnizonowi 18 Dywizji Zmechanizowanej, mamy wszelkie powody do dumy, że jednoczy nas tu Święto Sił Zbrojnych.

Pozostałe artykuły

“Mamy zaćmę na oku”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok w kierunku zaćmy
2021-11-26

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w kierunku zaćmy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii...

Webinar „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”
2021-11-25

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Europejskim Centrum Konsumenckim zapraszają do udziału w webinarze pod hasłem: „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”, który odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 10:00 na kanale UOKiK.

Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.