Aktualności
Biała Podlaska rozbrzmiała muzyką Straussa, Kalmana, Lehara oraz przebojami musicalowymi
2021-06-14

Przepiękne wydarzenie muzyczne zorganizowane z okazji Dnia Matki przez prezydenta miasta Michała Litwiniuka oraz Bialskie Centrum Kultury przeniosło nas w zaczarowany świata operetki i musicalu.

Koncert poprowadził dyrektor artystyczny Orfeo Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego - Krzysztof Korwin-Piotrowski wraz z Eweliną Kucharską.

Na scenie zobaczyliśmy wspaniałych wykonawców: Anitę Maszczyk, Annę Jakiesz-Błasiak, Magdalenę Marcinkowska-Łamacz, Miko Król, Aureliusza Rys.

Ogromne brawa należą się również zespołowi muzycznemu w składzie: Adam Zając - skrzypce, Adam Mazoń - fortepian, Ewa Zając - skrzypce, Krzysztof Meisel - altówka, i Anna Matera - wiolonczela.

Na zakończenie koncertu prezydent miasta Michał Litwiniuk złożył najlepsze życzenia oraz wyrazy uznania wszystkim pracownikom bialskich instytucji kultury z okazji wypadającego 29 maja święta Działacza Kultury.

Wydarzenie jest przedsmakiem do zapowiadanego na wrzesień III Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego w Białej Podlaskiej.

Pozostałe artykuły

Utrudnienia na ul. Kościelnej
2021-09-23

W związku z rozpoczęciem robót drogowych -  wykonaniem nakładki bitumicznej na ul. Kościelnej na odcinku od ul. Podleśnej do ul. Długiej, w dniach 24.09.2021-29.09.2021 w/w fragment drogi zostanie czasowo wyłączony z ruchu pojazdów.  Prosimy o zachowanie szczególnej uwagi.

XX Jubileuszowy Podlasie Jazz Festiwal już za nami
2021-09-22

XX Jubileuszowy Podlasie Jazz Festiwal już za nami.

82. rocznica agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę
2021-09-21

17 września obchodziliśmy 82. rocznicę agresji Związku Socjalistycznych Republik Radzieckich na Polskę. W tym dniu obchodziliśmy uroczyście w naszym mieście Światowy Dzień Sybiraka.

Przebudowa ul. Janowskiej
2021-09-21

Inwestycja obejmuje:

Święto Lotnictwa
2021-09-17

12 września br, obchodziliśmy w mieście Święto Lotnictwa podczas którego otworzono Salę Tradycji poświęconą tradycjom lotniczym Południowego Podlasia, oficjalnie odsłonięto przepiękny mural i monument, które już zawsze będą nam przypominać, jak trwale lotnicy i piloci wpisali się w tożsamość Białej Podlaskiej.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.