Aktualności
Kreatywni(e) w Bibliotece
2021-05-18

13 maja 2021 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej zainaugurowano szkolenia w ramach projektu "Kreatywni(e) w Bibliotece", realizowanego pod Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Pana Michała Litwiniuka. Projekt ten otrzymał dofinasowanie z programu Ministerstwa Kultury Dziedzictwa Narodowego i Sportu „Partnerstwo dla książki”.

Inauguracji spotkania dokonał Pan Michał Litwiniuk - Prezydent Miasta Biała Podlaska, dr Paweł Borek - Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej, dr Barbara Kociubińska-Koza - Dyrektor Wydziału Spraw Społecznych Starostwa Powiatowego.
Podczas pierwszego szkolenia 13 i 14 maja 2021 r., którego tematem było ”Rozwijanie kreatywności u dzieci. Jak zorganizować ciekawe i angażujące zajęcia wspierające rozwój wyobraźni”, bibliotekarze poznali sposoby rozwijania zachowań twórczych u najmłodszych na każdym etapie rozwoju, metody i źródła inspiracji. Bibliotekarze poznali sposób na kreatywne działanie wykorzystując otaczający nas świat.
Warsztaty poprowadziła Paulina Nędzi - trenerka w firmie Good Books, bibliotekarka doświadczona w pracy z dziećmi, na co dzień pracownik Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach, stypendystka Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Nie zabrakło zajęć praktycznych. W części szkolenia pt. „Do dzieła” bibliotekarze wykonali zabawki zręcznościowe, dając drugie życie rolkom po papierze toaletowym.
Spotkanie odbyło się on-line na platformie szkoleniowej firmy Good Books z Wrocławia, z którą Miejska Biblioteka Publiczna współpracuje w realizacji szkoleń projektowych.

 

Pozostałe artykuły

“Mamy zaćmę na oku”. Mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli bezpłatnie zbadać wzrok w kierunku zaćmy
2021-11-26

Już w najbliższy poniedziałek, 29 listopada, mieszkańcy Białej Podlaskiej będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań wzroku w kierunku zaćmy, organizowanych w ramach ogólnopolskiej kampanii...

Webinar „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”
2021-11-25

Miejski Rzecznik Konsumentów w Białej Podlaskiej informuje, że Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów wspólnie z Europejskim Centrum Konsumenckim zapraszają do udziału w webinarze pod hasłem: „Black Friday - VADEMECUM ŁOWCÓW OKAZJI”, który odbędzie się w piątek 26 listopada o godz. 10:00 na kanale UOKiK.

Wystawa „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym”
2021-11-23

Jak wyglądało życie codzienne w Białej Podlaskiej przed II wojną światową? „Lata 20… Lata 30… Biała i jej mieszkańcy w dwudziestoleciu międzywojennym” to wystawa Muzeum Południowego Podlasia, która zabiera nas w podróż w czasie.

Sukces Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej
2021-11-23

Jury ogólnopolskiego konkursu Nocy Bibliotek i Platona nagrodziło Miejską Bibliotekę Publiczną w Białej Podlaskiej za najciekawsze, wyróżniające się wydarzenia w ramach Nocy...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.