Aktualności
Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021
2021-04-01

1 kwietnia 2021 roku rozpoczęło się największe i najważniejsze badanie polskiej statystyki publicznej, czyli Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań. Podczas spisu dowiemy się m.in. ilu nas jest, jacy jesteśmy i w jakich warunkach mieszkamy. Dane spisowe mają ogromne znaczenie dla przyszłości naszego kraju, województwa i gminy, dlatego tak ważne jest, żeby spisał się każdy z nas.

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 jest pierwszym w historii polskich spisów ludności, w którym podstawową i obowiązkową metodą jest samospis internetowy. W przypadku osób niepełnoletnich spisu w ich imieniu dokonują rodzice lub prawni opiekunowie. Dzięki aplikacji spisowej można się spisać wygodnie i bezpiecznie w domu o dowolnej porze.
Aplikacja spisowa jest dostępna na stronie internetowej: spis.gov.pl od 1 kwietnia do końca spisu. Osoby, które nie mają w domu komputera i Internetu mogą zgłosić się do Urzędu Miasta Biała Podlaska. Aby dokonać samospisu internetowego w Urzędzie Miasta Biała Podlaska prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr 83 341 61 04 w celu umówienia dogodnej dla siebie daty i godziny wizyty w Urzędzie. Podczas spisu będzie można liczyć na wsparcie przeszkolonego pracownika Urzędu. Można również spisać się przez telefon dzwoniąc na infolinię spisową pod nr 22 279 99 99.

Z osobami, które nie spiszą się przez Internet skontaktuje się rachmistrz spisowy. WAŻNE! Jeśli zgłosi się do nas lub zadzwoni rachmistrz spisowy, musimy się zgodzić na rozmowę i nie możemy już poprosić o możliwość samodzielnego spisania się przez Internet. Dlatego warto jak najszybciej skorzystać z aplikacji spisowej i wypełnić obowiązek spisowy w dogodnym dla siebie momencie.

Pozostałe artykuły

Kuchnie Radziwiłłów - nowe odkrycia na terenie założenia
2021-04-13

Od dwóch tygodni trwają prace badawcze (archeologiczne badania wykopaliskowe) prowadzone na terenie zespołu zamkowego w Białej Podlaskiej, w miejscu zajmowanym dawniej przez budynek...

Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021 - w kwietniu dokonaj samospisu
2021-04-12

W związku z rozpoczęciem Narodowego Spisu Powszechnego Ludności i Mieszkań 2021 i jego wydłużeniem do 30 września br. uprzejmie informujemy, że podstawową metodą realizacji obowiązku spisowego jest samospis poprzez aplikację: kliknij tutaj

Zmiany w działalności żłobków i przedszkoli
2021-04-09

W związku z przedłużeniem przez rząd czasu zamknięcia żłobków i przedszkoli do 18.04.2021 r. prezydent Michał Litwiniuk podjął decyzję o dalszym, całkowitym umorzeniu opłaty za pobyt dzieci w związku z kolejnymi obostrzeniami.

50 tys. maseczek dla bialczan od firmy Bialcon
2021-04-07

Spółka BIALCON, reprezentowana przez pana Jakuba Chwesiuka, przekazała na ręce dyrekcji bialskiego MOPS-u (pani Ewy Borkowskiej i pana Kamila Węglińskiego) darowiznę w postaci 50 tys. maseczek wielorazowych.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.