Aktualności
Podpisanie umowy na organizację festiwalu „Słońce w każdym”
2021-02-17

Wczoraj, 17 lutego br. prezydent miasta Michał Litwiniuk podpisał umowę z panią prezes Stowarzyszenia „Wspólny Świat” w Białej Podlaskiej Anną Chwałek umowę na organizację Festiwalu „Słońce w każdym”.
Festiwal ten to kulturalna inicjatywa, mająca na celu organizację wydarzenia artystycznego - festiwalu twórczości osób z niepełnosprawnościami adresowanego do szerokiego grona odbiorców. Celem inicjatywy jest  włączenie osób z autyzmem i innymi niepełnosprawnościami w działania kulturalne  i  pokazanie, że autyzm nie ogranicza nikogo w artystycznych działaniach, a osoby z autyzmem mogą rozwijać swoje pasje artystyczne, realizować się w działaniu twórczym i być inspiracją dla pozostałych.
Po podpisaniu umowy prezydent powiedział: „Wspólny Świat to jedna z wizytówek Białej Podlaskiej. Wspieramy panią prezes Annę Chwalek i jej niezrównany zespół, a przede wszystkim podopiecznych - dzieci i młodzież autystyczne oraz ich rodziny. Podpisałem z Anną Chwalek umowę na organizację Festiwalu „Słońce w każdym" (7 000 zł dotacji). Również rok temu przyznaliśmy dotację Stowarzyszeniu, z powodu pandemii Festiwal nie mógł się jednak odbyć. Mamy wszyscy nadzieję, że w tym roku będzie inaczej. Festiwal twórczości osób z niepełnosprawnościami jest adresowany do szerokiego grona odbiorców. Takie wydarzenia uwrażliwiają nas, byśmy mogli dostrzec słońce w każdym. To, jak szybko będziemy eliminować bariery mentalne, zależy właśnie od nas”.

 

 

Pozostałe artykuły

Jubileusz 50-lecia małżeństwa
2021-05-04

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli 50 lat mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego wniosek o przyznanie przez Prezydenta RP medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

Rusza samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Białej Podlaskiej
2021-04-30

Miasto Biała Podlaska utworzyło samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19

Biała Podlaska otrzymała kolejne wsparcie ze środków UE
2021-04-28

W dniu 26 kwietnia br. prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z panią skarbnik Martą Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł,  dzięki któremu zostanie zrealizujowany projekt pt. „Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska - II etap”.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.
2021-04-28

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej rozpoczął przyjmowanie kart zgłoszeń do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
2021-04-28

Uczniowie Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej, mimo wielu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, ciągle podnoszą swą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności w zakresie budownictwa. Ma to odzwierciedlenie w sukcesach, jakie ostatnio odnieśli rywalizując z innymi  szkołami o tym profilu w okręgu lubelskim.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców