Aktualności
158. rocznica wybuchu Powstania Styczniowego
2021-02-02
W tym roku obchodzimy 158. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. 1 lutego 1863 roku miała miejsce bitwa pod Białką – starcie zbrojne powstańców styczniowych z armią rosyjską.
 
Prezydent miasta Michał Litwiniuk uczcił pamięć bohaterów i przypomniał to jedno z ważnych dla naszej lokalnej historii wydarzeń, składając kwiaty przy pomniku na Białce.
Towarzyszyli mu naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu pan dr Stanisław Romanowski, naczelnik Gabinetu Prezydenta pan Wojciech Sosnowski, pani Beata Demianiuk z wydziału EKiS oraz komendant Straży Miejskiej pan Henryk Nędziak.
 
Powstańcom walczącym pod Białką z wojskami rosyjskimi dowodzonymi przez gen. Nostitza przewodził Roman Rogiński. Uprzedził atak wroga, zaskoczył Rosjan, nacierając na ich obóz nocą. Ich liczebna przewaga spowodowała, że w efekcie powstańcy wycofali się w kierunku Janowa Podlaskiego. Był to bardzo ważny akt bohaterstwa i odwagi odzwierciedlającej polską niezłomność.
Pozostałe artykuły

Jubileusz 50-lecia małżeństwa
2021-05-04

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli 50 lat mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego wniosek o przyznanie przez Prezydenta RP medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

Rusza samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Białej Podlaskiej
2021-04-30

Miasto Biała Podlaska utworzyło samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19

Biała Podlaska otrzymała kolejne wsparcie ze środków UE
2021-04-28

W dniu 26 kwietnia br. prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z panią skarbnik Martą Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł,  dzięki któremu zostanie zrealizujowany projekt pt. „Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska - II etap”.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.
2021-04-28

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej rozpoczął przyjmowanie kart zgłoszeń do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
2021-04-28

Uczniowie Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej, mimo wielu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, ciągle podnoszą swą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności w zakresie budownictwa. Ma to odzwierciedlenie w sukcesach, jakie ostatnio odnieśli rywalizując z innymi  szkołami o tym profilu w okręgu lubelskim.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców