Aktualności
Nowa witryna Bialskiej Biblioteki Cyfrowej
2021-01-07

Urząd Miasta przekazał  Miejskiej Bibliotece Publicznej w Białej Podlaskiej dotację celową na rozbudowę systemu ułatwiającego korzystanie z jej zasobów cyfrowych. Dotacja ta pozwoliła na stworzenie nowej witryny Bialskiej Biblioteki Cyfrowej, dostosowując ją do współczesnych standardów. Witryna działa w oparciu o najnowszą wersję systemu dLibra 6. Oferuje ona wiele udogodnień, wśród nich m.in. dynamiczny interfejs użytkownika, automatycznie dopasowujący się do komputerów stacjonarnych, a także do urządzeń mobilnych smartfonów i tabletoów, nowy sposób przedstawiania metadanych obiektów cyfrowych i automatyczny sposób wyświetlania ich treści – bez względu na format pliku, zmieniony i bardziej intuicyjny mechanizm działania wyszukiwarki. Nowa witryna Bialskiej Biblioteki Cyfrowej jest także zintegrowana z portalem Federacji Bibliotek Cyfrowych.

Bialska Biblioteka Cyfrowa działa od 2009 roku i nieustannie powiększa swoje zbiory. W chwili obecnej liczą one blisko 14 000 obiektów, z których skorzystało już prawie 17 mln użytkowników z całego świata.

Pozostałe artykuły

Budżet obywatelski - VI edycja
2021-05-11

Już 6 raz organizujemy budżet obywatelski Białej Podlaskiej. W tym roku mamy do wykorzystania 2 010 000 zł

Miejski Punkt Szczepień Powszechnych jest dostępny dla osób z niepełnosprawnościami
2021-05-11

Wszystkich zainteresowanych szczepieniem przeciw COVID-19 informujemy, że w utworzonym przez Miasto Biała Podlaska Punkcie Szczepień Powszechnych przy ul. Warszawskiej 11, dostępna jest winda. Umożliwia ona  bezproblemowe wejście do punktu dla osób mających trudności w poruszaniu się.

Konsultacje społeczne dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej
2021-05-11

Związek OSP RP realizując cele statutowe w zakresie reprezentowania interesów Ochotniczych Straży Pożarnych organizuje konsultacje społeczne przedstawionego przez Komendę Główną PSP dokumentu określanego jako projekt ustawy o ochotniczej straży pożarnej, mimo że z formalnego punktu widzenia konsultowany dokument jest co najwyżej propozycją przyszłego projektu ustawy.

Ankieta dotycząca aktualizacji Planu Gospodarki Niskoemisyjnej dla Miasta Biała Podlaska
2021-05-10

W trosce o jakość życia mieszkańców Białej Podlaskiej aktualizujemy nowy Plan Gospodarki Niskoemisyjnej – dokument strategiczny, który wyznacza kierunki działań zmierzających do...

Konkurs plastyczny „Bezpieczeństwo na drodze”
2021-05-10

Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk zaprasza do wzięcia udziału w konkursie „Bezpieczeństwo na drodze”. Konkurs skierowany jest do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu miasta Biała Podlaska.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.