Aktualności
Nagroda z okazji jubileuszu 50-lecia działalności Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie
2020-12-11

Na podstawie uchwały Nr VI/25/15 Rady Miasta Biała Podlaska z dnia 27 marca 2015 r. w sprawie ustanowienia oraz szczegółowych warunków i trybu przyznawania nagród za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i upowszechniania kultury. Po zapoznaniu się z opinią Kapituły Bialskiej Nagrody Kultury,  prezydent Michał Litwiniuk przyznał nagrodę z okazji 50-lecia działalności kulturalnej oraz osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury Stowarzyszeniu Zespół Pieśni i Tańca Podlasie.
Nagrodę tę prezydent przekazał na ręce kierownictwa zespołu:  pana Mariana Rzędzickiego - prezesa Zespołu Pieśni i Tańca Podlasie, pana Marcina Bochenka - wiceprezesa zespołu oraz pani choreograf Anny Litwiniuk.
Pierwszy koncert Zespołu Pieśni i Tańca „Podlasie" odbył się 21 marca 1971 r. w Janowie Podlaskim. W swojej 50-letniej działalności Zespół zatańczył przeszło 1768 koncertów w kraju i za granicą. Uczestniczył w 52 międzynarodowych festiwalach folklorystycznych w Europie,  Azji  i  Ameryce Południowej. Wychował 64 instruktorów tańca, z których 17 prowadzi samodzielnie zespoły.
Wręczając nagrodę, prezydent Michał Litwiniuk podkreślił znaczenie działalności zespołu dla Białej Podlaskiej i jego zasług jako ambasadora kultury regionu i kraju.

Pozostałe artykuły

Jubileusz 50-lecia małżeństwa
2021-05-04

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli 50 lat mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego wniosek o przyznanie przez Prezydenta RP medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

Rusza samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Białej Podlaskiej
2021-04-30

Miasto Biała Podlaska utworzyło samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19

Biała Podlaska otrzymała kolejne wsparcie ze środków UE
2021-04-28

W dniu 26 kwietnia br. prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z panią skarbnik Martą Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł,  dzięki któremu zostanie zrealizujowany projekt pt. „Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska - II etap”.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.
2021-04-28

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej rozpoczął przyjmowanie kart zgłoszeń do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
2021-04-28

Uczniowie Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej, mimo wielu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, ciągle podnoszą swą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności w zakresie budownictwa. Ma to odzwierciedlenie w sukcesach, jakie ostatnio odnieśli rywalizując z innymi  szkołami o tym profilu w okręgu lubelskim.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców