Aktualności
Będzie nowy most na Krznie!
2020-11-27

W złożonym projekcie budżetu na 2021 rok zaplanowano projekt mostu na Krznie w ciągu ul. Artyleryjskiej i Dalekiej wraz z drogami dojazdowymi. Szacunkowy koszt budowy mostu z drogami dojazdowymi na odcinku od ul. Warszawskiej do ul. Koncertowej (20 mln zł) przedstawili projektanci takich inwestycji na podstawie obowiązujących cen z programów kosztorysowych.

Prezydent Michał Litwiniuk podkreślił, że ta strategiczna inwestycja zwiększy bezpieczeństwo i komfort życia mieszkańców. Plany rozwoju miasta w kolejnych latach wiążemy m.in. z formującym się już garnizonem wojsk zmechanizowanych na terenie byłego lotniska. To dodatkowe wyzwania związane ze wzrostem natężenia ruchu. Nie ma mieszkańca miasta, który nie znałby popołudniowych korków na ulicy Zamkowej, Łomaskiej czy Witoroskiej. Tą inwestycją upłynnimy ruch w tej części miasta, podniesiemy codzienny komfort i bezpieczeństwo tysięcy bialczan, skrócimy drogę dojazdu służb ratowniczych w ten rejon miasta, ale także wyprowadzimy ze ścisłego centrum tranzyt w osi północ-południe. Ta strategiczna potrzeba jest nam znana już od 40 lat, gdy miasto w działaniach planistycznych zabezpieczyło grunty pod tę inwestycję. Za trzy lata ten most połączy nas tak, jak łączy nas Biała Podlaska.

 

Pozostałe artykuły

Jubileusz 50-lecia małżeństwa
2021-05-04

Małżonkowie, którzy wspólnie przeżyli 50 lat mogą złożyć w Urzędzie Stanu Cywilnego wniosek o przyznanie przez Prezydenta RP medalu za długoletnie pożycie małżeńskie.

Rusza samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19 w Białej Podlaskiej
2021-04-30

Miasto Biała Podlaska utworzyło samorządowy Punkt Szczepień Powszechnych przeciwko COVID-19

Biała Podlaska otrzymała kolejne wsparcie ze środków UE
2021-04-28

W dniu 26 kwietnia br. prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk wraz z panią skarbnik Martą Mirończuk podpisali w Urzędzie Marszałkowskim w Lublinie umowę na dofinansowanie w wysokości 2,4 mln zł,  dzięki któremu zostanie zrealizujowany projekt pt. „Budowa energooszczędnego oświetlenia na terenie Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Biała Podlaska - II etap”.

Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.
2021-04-28

Informujemy, że Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Białej Podlaskiej rozpoczął przyjmowanie kart zgłoszeń do programu „Asystent osobisty osoby niepełnosprawnej” – edycja 2021.

Sukcesy uczniów Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 im. F. Żwirki i S. Wigury w Białej Podlaskiej
2021-04-28

Uczniowie Technikum Budownictwa w Zespole Szkół Zawodowych Nr 2 w Białej Podlaskiej, mimo wielu ograniczeń związanych z sytuacją epidemiologiczną, ciągle podnoszą swą wiedzę teoretyczną oraz praktyczne umiejętności w zakresie budownictwa. Ma to odzwierciedlenie w sukcesach, jakie ostatnio odnieśli rywalizując z innymi  szkołami o tym profilu w okręgu lubelskim.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

OSTRZEŻENIA
dla mieszkańców