Aktualności
Powstanie nowoczesne bezpieczne przejście dla pieszych na ul. Narutowicza
2020-10-22

Już wkrótce rozpoczęta zostanie realizacja kolejnej inwestycji poprawiającej bezpieczeństwo pieszych i w ruchu drogowym. Powstanie bezpieczne, aktywne, nowoczesne przejście dla pieszych na ul. Narutowicza.

W tym roku Biała Podlaska po raz kolejny wygrała w konkursie „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka, organizowanym przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji, dzięki czemu projekt bezpiecznego przejścia dla pieszych przygotowany przez Wydział Rozwoju Miasta Urzędu Miasta uzyskał dofinansowanie w wysokości 80 tys., zł.

O budowę przejścia w tym miejscu wnioskowało wiele środowisk: rada pedagogiczna, nauczyciele i dyrekcja Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 3, parafianie zgromadzeni wokół kościoła św. Antoniego, radni Klubu Koalicji Obywatelskiej.

Prezydent Michał Litwiniuk podkreśla: Jesteśmy wdzięczni mieszkańcom za dobrą współpracę z Urzędem Miasta. To państwo zgłaszacie nam różne potrzeby. Cieszy mnie, że na część z nich jesteśmy w stanie dość szybko i skutecznie odpowiadać. To przejście będzie służyło nie tylko społeczności szkolnej, bo znajduje się także w bezpośrednim sąsiedztwie Kościoła Świętego Antoniego czy Przychodni Rejonowej, oraz wielu punktów usługowych jak banki czy sklepy. Jest to też bezpośrednie i ścisłe centrum miasta.  

Budowa bezpiecznego przejścia dla pieszych na ul. Narutowicza jest jednym z wielu rozwiązań mających na celu poprawę bezpieczeństwa mieszkańców miasta. Dotychczas wybudowano m.in. bezpieczne przejście dla pieszych na ul. Sidorskiej przy Szkole Podstawowej nr 5, zainstalowano spowalniacze na ulicach w sąsiedztwie szkół, budowane są ronda na dużych skrzyżowaniach oraz sieć ścieżek rowerowych.

 

Pozostałe artykuły

Przy bialskim „Azylu” powstał pierwszy w mieście wybieg dla psów
2020-12-01

28 listopada przy schronisku „Azyl” otwarty został ogólnodostępny wybieg dla psów. Jest to pierwszy tego typu obiekt w Białej Podlaskiej.

II Turniej o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego Młodzików w Piłce Siatkowej
2020-12-01

28.11.2020 na hali ZSO nr 2 i ZSO nr 4 w Białej Podlaskiej odbył się II Turniej o Mistrzostwo Województwa Lubelskiego Młodzików w Piłce Siatkowej. Jest to jeden z pięciu...

Światowy Dzień AIDS
2020-12-01

1 grudnia obchodzimy corocznie Światowy Dzień AIDS. Jego celem jest solidaryzowanie się z ludźmi dotkniętymi tą chorobą oraz uwrażliwienie społeczeństwa na ten światowy problem. Symbolem tego dnia...

Bezpieczne przejście na ul. Narutowicza
2020-11-27

Na ul. Narutowicza powstaje bezpieczne przejście dla pieszych - kolejne, na które Biała Podlaska pozyskała środki (80 tys. zł) w konkursie MSWiA „Razem bezpieczniej” im....

Będzie nowy most na Krznie!
2020-11-27

W złożonym projekcie budżetu na 2021 rok zaplanowano projekt mostu na Krznie w ciągu ul. Artyleryjskiej i Dalekiej wraz z drogami dojazdowymi. Szacunkowy koszt budowy mostu z drogami dojazdowymi...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.