Aktualności
„Noc Bibliotek” w Miejskiej Bibliotece Publicznej
2020-10-14

Ogólnopolska akcja „Nocy Bibliotek” mająca na celu zwrócenie uwagi na instytucje kultury, jakimi są biblioteki jest ważnym elementem w kalendarzu kulturalnym placówek promujących czytelnictwo.

10 października 2020 r. już po raz szósty Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej wzięła udział w tej ogólnopolskiej akcji, przygotowując szereg ciekawych atrakcji dla mieszkańców miasta. Wydarzenie zainaugurował prezydent miasta Michał Litwiniuk, który wyraził zadowolenie z zaangażowania i działalności miejskich instytucji kultury w trudnych czasach związanych z pandemią.

Głównym punktem tegorocznych wydarzeń było autorskie przedstawienie przygotowane przez pracowników Multimedialnej Biblioteki dla Dzieci i Młodzieży „Barwna” pod tytułem „Sowa na rowerze – heca, która z książki się bierze”.  Spektakl skierowany do dzieci opowiadał o mocy przyjaźni, pomocy i o tym, że książka powinna być nieodłącznym elementem w wychowaniu dzieci. Powinna stać się przyjacielem, każdego z nas.

Młodzież mogła  także liczyć na udział w zajęciach przygotowanych przez instruktorów Multicentrum, którzy dzięki nowym technologiom oraz robotom znajdującym się w placówce zgłębili wiedzę na temat kosmosu. Warsztaty edukacyjne przeprowadzone w myśl „nauka poprzez zabawę” pozwoliły na aktywny udział uczestników spotkania.

W tym dniu Miejska Biblioteka Publiczna wprowadziła również książkową abolicję, dzięki której czytelnicy, którzy spóźnili się ze zwrotem książek w ustalonym terminie, mogli oddać je bez obciążeń finansowych.

„Perełką” tegorocznej edycji Nocy Bibliotek była projekcja starych fotografii z Białej Podlaskiej, przygotowana przez Dział Wiedzy o Regionie. Przy utworach muzyki klasycznej wykonanych przez uczniów Zespołu Szkół Muzycznych I i II stopnia im. Fryderyka Chopina nocna aura w założeniu parkowo – zamkowym Radziwiłłów sprawiła, że był to magiczny wieczór.

Pozostałe artykuły

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
2020-10-16

Tegoroczne miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Brzeskiej. W czasie uroczystości prezydent Michał Litwiniuk wręczył...

Kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego
2020-10-16

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał z prezesem firmy DROGI MOSTY panem Bogdanem Szewczakiem umowę na budowę ścieżki rowerowej przy ulicy Akademickiej - I etap. Inwestycja obejmuje:...

Dzień Papieski w Białej Podlaskiej
2020-10-16

16 października to Dzień Papieski - upamiętniający wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża. W tym roku obchodzimy 42. rocznicę tego wydarzenia.

Podopieczni „Piksela" wyróżnieni w Lublinie!!
2020-10-16

Udział w XIX Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Ilustracje do wierszy Józefa Czechowicza oraz poetów awangardy lubelskiej" pod honorowym patronatem Lubelskiego Kuratora...

Informacja Ministerstwa Zdrowia - Co powinieneś wiedzieć o koronawirusie
2020-10-15

Informacja Ministerstwa Zdrowia - Co powinieneś wiedzieć o koronawirusie

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.