Aktualności
Bezpłatne porady prawne, obywatelskie i mediacje w UM Biała Podlaska
2020-09-23

Prezydent Miasta Biała Podlaska zaprasza do skorzystania z bezpłatnych porad prawnych i obywatelskich, które są świadczone w  2 punktach na terenie miasta przez 5 dni w tygodniu.

Ponadto jest już możliwa internetowa rejestracja w systemie obsługi nieodpłatnych porad prawnych i obywatelskich. W tym celu została przygotowana witryna prowadząca interesantów do kalendarza wizyt umożliwiającego dokonanie samodzielnego zapisu w wybranym przez Państwa terminie.                                                                                

Grafik wizyt jest dostępny na stronie np.ms.gov.pl

Umawiając się na wizytę adresat może skorzystać z porady zdalnej - telefonicznie, umówić poradę poza punktem pomocy oraz stacjonarnie wybierając termin i dogodną godzinę.
Ważnym elementem świadczonej usługi jest dodanie opcji umożliwiającej osobom uprawnionym umówienie wizyty wraz ze wsparciem tłumacza migowego.

  • Termin wizyty można ustalić także telefonicznie: 83 341 61 00 lub 83 341 64 05,
    za pomocą komunikacji elektronicznej: pomocprawna@bialapodlaska.pl lub osobiście w Urzędzie Miasta Biała Podlaska.
  • Lista jednostek nieodpłatnego poradnictwa znajduje się: w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Miasta Biała Podlaska bialapodlaska.pl (zakładka: Nieodpłatna Pomoc Prawna), w punktach nieodpłatnej pomocy prawnej, w Wydziale Edukacji, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Biała Podlaska.

Nieodpłatna pomoc prawna przysługuje osobie uprawnionej, która nie jest w stanie ponieść kosztów odpłatnej pomocy prawnej, w tym osobie fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą niezatrudniającą innych osób w ciągu ostatniego roku, która złoży stosowne oświadczenia.

Pozostałe artykuły

Powstanie nowoczesne bezpieczne przejście dla pieszych na ul. Narutowicza
2020-10-22

Już wkrótce rozpoczęta zostanie realizacja kolejnej inwestycji poprawiającej bezpieczeństwo pieszych i w ruchu drogowym. Powstanie bezpieczne, aktywne, nowoczesne przejście dla pieszych na...

Otwarcie Muzeum Południowego Podlasia po modernizacji
2020-10-22

Od 23 października możemy podziwiać ekspozycje w Muzeum Południowego Podlasia w zupełnie nowej odsłonie i w niezwykłych wnętrzach zmodernizowanych sal znajdujących się w tzw. szyi wieży bramnej,...

Miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej
2020-10-16

Tegoroczne miejskie obchody Dnia Edukacji Narodowej odbyły się w Zespole Szkół Zawodowych przy ul. Brzeskiej. W czasie uroczystości prezydent Michał Litwiniuk wręczył...

Kolejna inwestycja z Budżetu Obywatelskiego
2020-10-16

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał z prezesem firmy DROGI MOSTY panem Bogdanem Szewczakiem umowę na budowę ścieżki rowerowej przy ulicy Akademickiej - I etap. Inwestycja obejmuje:...

Dzień Papieski w Białej Podlaskiej
2020-10-16

16 października to Dzień Papieski - upamiętniający wybór kardynała Karola Wojtyły na papieża. W tym roku obchodzimy 42. rocznicę tego wydarzenia.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.