Aktualności
Miejskie podsumowanie Bialskich Lig Przedmiotowych 2019/2020
2020-07-02

Uroczyste Gale Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych miały miejsce w dniu 25 czerwca br. W miejskich szkołach prowadzone są podczas roku szkolnego zmagania uczniów w kilkunastu konkurencjach przedmiotowych. I jak co roku, pod koniec roku szkolnego następuje podsumowanie i nagrodzenie najlepszych z najlepszych. Oto jak wyglądało to w tym roku!

W Zespole Szkół w Białej Podlaskiej, przy ul. Zygmunta Augusta nastąpiło podsumowanie ligi: języka angielskiego, polonistycznej i przyrodniczej.
W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 3 w Białej Podlaskiej, przy ul. Gabriela Narutowicza   zaproszono na podsumowanie ligi: historycznej, biologiczno-chemicznej i polonistycznej juniorów.
Natomiast w Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 2 w Białej Podlaskiej, przy ul. Leszczynowej   spotkali się laureaci lig: mini ligi matematycznej, małej ligi matematycznej, matematycznej i matematyczno-fizycznej.

Program uroczystości w każdej ze szkół wyglądał podobnie. Po uroczystym otwarciu Gali Laureatów Bialskich Lig Przedmiotowych swoje wystąpienie ze słowami uznania i gratulacji nie mniejszymi zarówno pod kierunkiem samym laureatów jak i nauczycieli i organizatorów lig złożył Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk. Następnie miało miejsce wręczenie nagród Laureatom Lig Przedmiotowych.

MINI LIGA MATEMATYCZNA
1.   Natalia Chajkaluk, SP Katolicka – nauczyciel Anna Wakulska
2.   Gabriel Kuliczanka, SP1 – nauczyciel Małgorzata Stasiuk
3.   Julia Dejneka, SP6 – nauczyciel Małgorzata Szendel

MAŁA LIGA MATEMATYCZNA
1.   Maja Tekielak, SP5 – nauczyciel Ewa Połujańska
2.   Szymon Mazur, SP6 – nauczyciel Elżbieta Szyc
3.   Filip Szulc, SP6 – nauczyciel Bożena Szewczuk
3.   Martyna Sierakowska, SP6 – nauczyciel Bożena Szewczuk
3.   Martyna Knyszyńska, SP5 – nauczyciel Ewa Połujańska
3.   Dawid Czykiej, SP5 – nauczyciel Ewa Demianiuk
3.   Mateusz Adamski, SP5 – nauczyciel Ewa Połujańska

LIGA JĘZYKA ANGIELSKIEGO (klas IV)
1.   Michał Dragan, SP 6 – nauczyciel Paweł Teodorczuk
2.   Franciszek Zieniewicz, SP 9 – nauczyciel Grzegorz Chwalczuk

LIGA JĘZYKA ANGIELSKIEGO (klas V)
1.   Eryk Kulesza, SP 6 – nauczyciel Ewa Wej
2.   Stefan Smyk, SP 1 – nauczyciele Małgorzata Adamiuk i Agnieszka Dzyr Jakubiec
3.   Maciej Romaniuk, SP Grabanów – nauczyciel Joanna Biegajło

LIGA JĘZYKA ANGIELSKIEGO (klas VI)
1.   Jędrzej Tokarski, SP9 – nauczyciel Małgorzata Matfiejuk
2.   Paweł Olczuk, SP 3 – nauczyciel Natalia Żylik
3.   Maja Marks, SP 9 – nauczyciel Magdalena Kawka
3.   Weronika Ulita, SP2 – nauczyciel Magdalena Kwiecień
3.   Piotr Jędrzejczyk, SP2 – nauczyciel Krzysztof Ulita

LIGA MATEMATYCZNA (klas IV)
1.   Michał Dragan, SP 6 – nauczyciel Beata Czerwińska
2.   Aleksander Klimek, SP 9 – nauczyciel Iwona Jasińska-Wieliczuk
3.   Szymon Stefaniuk, SP 9 – nauczyciel Dorota Dorosz

LIGA MATEMATYCZNA (klas V)
1.   Michał Pawluczuk, SP 1 – nauczyciel Albina Kozaczuk
1.   Michał Doluk, SP 9 – nauczyciel Elżbieta Mościcka
2.   Michał Bednarek, SP 6 – nauczyciel Iwona Soroka
3.   Konrad Mikołajuk, SP 2 – nauczyciel Katarzyna Sienkiewicz

LIGA MATEMATYCZNA (klas VI)
1.   Paweł Paczóski, SP Katolicka – nauczyciel Kinga Toczyńska
2.   Szymon Kant, SP 1 – nauczyciel Albina Kozaczuk
3.   Miłosz Chilewicz, SP 3 – nauczyciel Urszula Nikoniuk

LIGA HISTORYCZNA (klas IV)
1.   Mikołaj Zaciura, SP 4 – nauczyciel Ewa Piech
2.   Michał Wasiluk, SP 4 –  nauczyciel Ewa Piech
2.   Michał Dragan, SP 6 – nauczyciel Krzysztof Sosik
3.   Anna Kabs, SP w Dokudowie – nauczyciel Dorota Szupiluk

LIGA HISTORYCZNA (klas V)
1.   Michał Doluk   SP9 – nauczyciel   Agnieszka Mironiuk
1.   Kornel Miłkowski   SP1 – nauczyciel   Edyta Borkowska
2.   Bartosz Reszotnik   SP4 – nauczyciel   Ewa Piech
3.   Mateusz Madej   SP w Dokudowie – nauczyciel   Dorota Szupiluk
3.   Szymon Jakubiuk   SP4 – nauczyciel   Agnieszka Arseniuk

LIGA HISTORYCZNA (klas VI)
1.   Szymon Czerko, SP9 – nauczyciel Tomasz Pawlik
1.   Antoni Makaruk, SP w Zalesiu – nauczyciel Iwona Jarmoszewicz
2.   Maciej Adamczyk, SP3 – nauczyciel Tomasz Kędziora
3.   Piotr Jędrzejczyk, SP2 – nauczyciel Zofia Zielińska

LIGA POLONISTYCZNA (klasa IV)
1.   Wiktoria Kusz, SP2 – nauczyciel Joanna Połujańska
2.   Adela Siłuszyk, SP2 – nauczyciel Joanna Połujańska

LIGA POLONISTYCZNA (klasa V)
1.   Eryk Kulesza, SP6 – nauczyciel Mirosława Steckiewicz
2.   Aleksandra Pachucka, SP9 – nauczyciel Bernadeta Mikołajczak
3.   Martyna Michałowska, SP6 – nauczyciel Mirosława Steckiewicz

LIGA POLONISTYCZNA (klasa VI)
1.   Natalia Kulhawczuk, SP 9 – nauczyciel Anna Jakubowska
2.   Bartłomiej Kobiałka, SP9 – nauczyciel Wiesława Stefaniuk
3.   Maja Marks, SP9 – nauczyciel Wiesława Stefaniuk

LIGA PRZYRODNICZA (klasa IV)
1.   Michał Dragan, SP6 – nauczyciel Marta Grabiec

LIGA PRZYRODNICZA (klasa V)
1.   Michał Bednarek, SP6 – nauczyciel Marta Grabiec
2.   Eryk Kulesza, SP6 – nauczyciel Marta Grabiec
3.   Paulina Zając, SP3 – nauczyciel Beata Tarasiuk
3.   Kornel Miłkowski, SP1 – nauczyciel Jolanta Węgrzyniak

LIGA PRZYRODNICZA (klasa VI)
1.   Martyna Drążek, SP6 – nauczyciel Aneta Bogucka
2.   Szymon Czerko, SP9 – nauczyciel Izabela Zalewska
3.   Miłosz Chilewicz, SP3 – nauczyciel Beata Tarasiuk

LIGA HISTORYCZNA (klasa VII)
1.   Maciej Dawidiuk, SP4 – nauczyciel Ewa Piech
2.   Bartosz Jarmoszewicz, SP9 – nauczyciel Agnieszka Mironiuk
3.   Agata Denicka, SP4 – nauczyciel Ewa Piech

LIGA HISTORYCZNA (klasa VIII)
1.   Mateusz Prokopiuk, ZSP Nr1 w Terespolu – nauczyciel Iwona Gryszko
2.   Krzysztof Litwiniuk, ZSP Nr1 w Terespolu – nauczyciel Iwona Gryszko
3.   Konrad Szmidtke, SP9 – nauczyciel Agnieszka Mironiuk

LIGA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA (klasa VII)
1.   Zofia Sudewicz, SP2 – nauczyciele Justyna Kaliszewska-Łodyga, Dorota Żukowska
2.   Wojciech Mikołajczak, SP9 – nauczyciele Iwona Polubiec, Marzanna Rechnio
2.   Sebastian Zadrożniak, ZSP Konstantynów – nauczyciel Sylwia Wildt-Stefaniuk
3.   Klara Cyburt, KSP – nauczyciel Hanna Nitychoruk, Anna Litwiniuk

LIGA BIOLOGICZNO-CHEMICZNA (klasa VIII)
1.   Kacper Baran, SP6 – nauczyciele Marta Grabiec, Monika Majewska
2.   Paulina Mirońska, SP2 – nauczyciele Dorota Żukowska, Katarzyna Sienkiewicz
3.   Anita Ignaciuk, SP Kożuszki – nauczyciel Ewa Kaczor

LIGA MATEMATYCZNO-FIZYCZNA (klasa VII)
1.   Kamila Mańko, SP9 – nauczyciele Iwona Jasińska-Wieliczuk, Agnieszka Dudyk
2.   Joanna Maruszak, SP9 – nauczyciele Elżbieta Bebczuk, Agnieszka Dudyk
3.   Wojciech Mikołajczak, SP9 – nauczyciele Iwona Jasińska-Wieliczuk, Agnieszka Dudyk

LIGA MATEMATYCZNO-FIZYCZNA (klasa VIII)
1.   Paweł Mańko, SP9 – nauczyciele Elżbieta Bebczuk, Agnieszka Dudyk
2.   Ryszard Oczkowski, SP2 – nauczyciel Małgorzata Krywczuk
2.   Martyna Chalimoniuk, SP9 – nauczyciele Iwona Jasińska-Wieliczuk, Agnieszka Dudyk
3.   Jakub Malczewski, SP3 – nauczyciel Urszula Nikoniuk

LIGA POLONISTYCZNA JUNIORÓW (klasa VIII)
1.   Maja Stefaniuk, SP9 – nauczyciel Beata Chudek
2.   Jakub Malczewski, SP3 – nauczyciel Józefa Gołębiowska
2.   Natalia Jewtoszuk, SP6 – nauczyciel Mirosława Steckiewicz
3.   Martyna Chalimoniuk, SP9 – nauczyciel Beata Chudek

LIGA POLONISTYCZNA JUNIORÓW (klasa VII)
1.   Iza Bielińska, Cicibór Duży – nauczyciel Dorota Pawluczuk
2.   Maria Dmochowska, SP9 – nauczyciel Wiesława Stefaniuk
3.   Aleksandra Gałabuda, SP9 – nauczyciel Wiesława Stefaniuk

 

ORGANIZATORZY:
Mini Liga Matematyczna: Urszula Nikoniuk, Krystyna Wasilewska, Beata Hołubowicz – Szkoła Podstawowa nr 3
Mała Liga Matematyczna: Agnieszka Mieleszczuk, Małgorzata Szendel, Ewa Romaniuk – Szkoła Podstawowa nr 6
Liga Języka Angielskiego: Katarzyna Kulicka, Agata Harasimiuk, Ewa Klimaszewska, Katarzyna Czajka, Magdalena Kwiecień, Magdalena Michalczuk – Szkoła Podstawowa nr 2
Matematyczna: Katarzyna Sienkiewicz, Bożena Wiśniewska, Małgorzata Krywczuk, Barbara Chwedoruk – Szkoła Podstawowa nr 2
Historyczna: Ewa Piech, Marta Makarska-Makaruk – Zespół Szkół Zawodowych nr 2 im. Żwirki i Wigury
Polonistyczna: Bernadeta Mikołajczak, Wiesława Stefaniuk, Beata Chudek, Iwona Samoszuk, Mirosława Konkol-Odoszewska – Szkoła Podstawowa nr 9
Przyrodnicza: Mariola Zozula, Joanna Dzięcioł, Izabela Zalewska, Iwona Polubiec, Anna Zubow – Szkoła Podstawowa nr 9
Biologiczno-Chemiczna: Krzysztof Oleksiuk, Justyna Kaliszewska-Łodyga, Henryk Protasiuk – Liceum Ogólnokształcące nr 4 im. Stanisława Staszica
Matematyczno-Fizyczna: Joanna Byszuk, Magdalena Nowosielska, Ireneusz Litwiniuk – Liceum Ogólnokształcące nr 4 im. Stanisława Staszica
Polonistyczna Juniorów: Beata Beczek, Elżbieta Okseniuk – Liceum Ogólnokształcące nr 3 im. Emilii Plater

Pozostałe artykuły

76 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego w Białej Podlaskiej
2020-08-04

1 sierpnia 1944 roku w Warszawie rozpoczęło się Powstanie Warszawskie. W związku z rocznicą tego wydarzenia, władze i mieszkańcy Białej Podlaskiej uczcili pamięć Bohaterów.

Utrudnienia na ul. Warszawskiej
2020-07-31

Trwa rozbudowa ulicy Warszawskiej na odcinku od skrzyżowania z ul. Kopernika do posesji nr 65A.

Kolejne instalacje OZE dla Białej Podlaskiej
2020-07-30

29 lipca prezydent Michał Litwiniuk podpisał z panią skarbnik Martą Mirończuk w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego umowę o dofinansowanie projektu pt. „Włączamy dobrą...

Realizujemy projekt „Załóż firmę i odnieś sukces!”
2020-07-29

28 lipca prezydent Michał Litwiniuk wręczył ostatniej z 5 grup uczestników projektu zaświadczenia o ukończeniu szkolenia z zakresu zakładania działalności gospodarczej i przygotowania...

Przebudowa ulicy Stefana Batorego
2020-07-28

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał kolejną umowę na miejską inwestycję wykonania nowej nawierzchni i budowy chodników. Rozpoczyna się przebudowa u. Stefana Batorego w ramach Budżetu...

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.