Aktualności
Powstaje kolejna ścieżka dla pieszych i rowerzystów nad Krzną
2020-06-17

Budowa ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie parku Radziwiłłów oraz letniego pawilonu edukacyjnego z obiektami towarzyszącymi w Białej Podlaskiej w ramach  wykorzystania walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych - to kolejna inwestycja, która podnosi rekreacyjne walory naszego miasta.

Prezydent Michał Litwiniuk podpisał umowę na jej pierwszą część - budowę ścieżki pieszo-rowerowej w rejonie parku Radziwiłłów z obiektami towarzyszącymi w Białej Podlaskiej. Wykona ją bialskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych Spółka Akcyjna, reprezentowane przez prezesa Leszka Horeglada.

Wartość inwestycji to 1 339 840,14 zł. Termin realizacji umowy: do 2 listopada 2020 r.

Będzie ona współfinansowana ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach działania 7.3 „Turystyka przyrodnicza” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 – 2020 na realizację projektu „Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych”.

 

Zakres rzeczowy przedmiotu umowy obejmuje:

 - budowę drogi pieszo-rowerowej;

-  budowę tablicy edukacyjnej;

-  budowę obiektów małej architektury:

 - uporządkowanie zieleni

 Powstanie lekko wyniesiona droga pieszo-rowerowa wzdłuż lewego brzegu Krzny,  na wysokości pomiędzy ulicami Żurawią a osią założenia parkowo-pałacowego Radziwiłłów oraz przy istniejącym rowie melioracyjnym pomiędzy osią założenia parkowo-pałacowego Radziwiłłów a ul. Zamkową.

Całkowita długość projektowanej ścieżki to ~639,03 m, w tym 20,51 m podjazdu na ul. Zamkową, szerokość 2,5 m pozwala  na korzystanie z niej przez pieszych i rowerzystów. Przedmiotowa ścieżka od zachodu dowiązuje się do projektowanej ścieżki pieszo-rowerowej w Dolinie Krzny, biegnącej od ul. Żurawiej do ul. Droga Wojskowa. Od wschodu przedmiotowa ścieżka wznosi się do poziomu istniejącego chodnika w ul. Zamkowej. Na przedłużeniu ścieżki zaprojektowano objęte odrębnym opracowaniem przebudowywane przejście dla pieszych z przejazdem rowerowym.

Zaprojektowano też elementy szlaku turystycznego (tablica edukacyjna, słup informacyjny), zlokalizowane przy osi widokowej pałacu Radziwiłłów, zapraszając w ten sposób użytkowników ścieżki do odwiedzenia parku.

Pozostałe artykuły

Zakończyliśmy miejskie obchody Międzynarodowego Dnia Teatru
2025-04-01

Aktorzy z Teatru Słowa działającego przy Bialskim Centrum Kultury w spektaklu „Panie Kochanku” przenieśli nas w czasy dworu Karola Radziwiłła – jednego z najbogatszych magnatów Rzeczypospolitej XVIII wieku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w nasze teatralne wydarzenia

Zapraszamy miłośników poezji na montaż słowno-muzyczny "Trudno tu obejść się bez komentarza"
2025-04-01

Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej zaprasza miłośników poezji na montaż słowno-muzyczny "Trudno tu obejść się bez komentarza" w wykonaniu uczniów IV LO im. Stanisława Staszica w Białej Podlaskiej.

I etap Konkursu Historycznego „Mój Region” za nami
2025-03-31

Przystąpiło do niego 83 uczniów z 12 szkół bialskich oraz młodzież z okolicznych miejscowości. Konkurs objęty jest Honorowym Patronatem prezydenta miasta Michała Litwiniuka  oraz...

Buk pospolity upamiętnieniem dr. Riada Haidara w Białej Podlaskiej
2025-03-31

W Małpim Gaju w Białej Podlaskiej zasadzono wyjątkowe drzewo – buk pospolity, które ma być żywym pomnikiem ku czci zmarłego dr. Riada Haidara. Inicjatywę tę zaproponował bialski sztab...

Konferencja Edu Biała Podlaska już po raz czwarty
2025-03-31

Honorowym patronatem objął ją prezydent miasta Michał Litwiniuk oraz Lubelski Kurator Oświaty Tomasz Szabłowski reprezentowany przez Monikę Michalczuk, p.o. dyrektora Delegatury w Białej Podlaskiej Kuratorium Oświaty w Lublinie.

Używamy plików cookies, by ułatwić korzystanie z naszego serwisu. Jeśli nie chcesz, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.